ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

محصول سخت‌افزاری بعدی فیسبوک عینک هوشمند Ray-Ban خواهد بود

رویداد سخت‌افزاری بعدی فیسبوک بالاخره به معرفی عینک هوشمند Ray-Ban اختصاص پیدا می‌کند که از مدت‌ها قبل منتظر رونمایی آن هستیم. البته هنوز تاریخ دقیقی برای این رویداد اعلام نشده و همه‌گیری کرونا زمان‌بندی‌ها را ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

رویداد سخت‌افزاری بعدی فیسبوک بالاخره به معرفی عینک هوشمند Ray-Ban اختصاص پیدا می‌کند که از مدت‌ها قبل منتظر رونمایی آن هستیم. البته هنوز تاریخ دقیقی برای این رویداد اعلام نشده و همه‌گیری کرونا زمان‌بندی‌ها را جابه‌جا کرده است. اما تا پایان سال می‌توانیم منتظر معرفی این عینک باشیم.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل فیسبوک به‌تازگی در جلسه مالی جدید این شرکت تایید کرده که عینک هوشمند ری-بن در رویداد بعدی سخت‌افزاری فیسبوک معرفی خواهد شد. او گفت: «با نگاه به آینده، رویداد بعدی عرضه محصول ما متعلق به معرفی نخستین عینک هوشمند ری-بن با همکاری EssilorLuxottica خواهد بود. این عینک همان ظاهر معروف ری-بن را دارد و اجازه می‌دهد کارهای جذابی با آن انجام دهید.»

در حال حاضر مشخص نیست که منظور از این «کارهای جذاب» چیست، ولی فیسبوک قبلا تایید کرده بود که عینک ری-بن نمایشگر مجتمع نخواهد داشت و یک دستگاه واقعیت افزوده محسوب نمی‌شود. آیا می‌توانید با این محصول تماس صوتی برقرار کنید؟ آیا امکان دسترسی به دستیار هوشمند وجود خواهد داشت؟ هنوز چیزی مشخص نیست. منتها بدون وجود یک نمایشگر مجتمع، این دستگاه باید برای انجام کارهای مختلف خود با یک اپلیکیشن همراه کار کند.

زاکربرگ می‌گوید معرفی عینک ری-بن بخشی از ماجراجویی فیسبوک به سمت حوزه عینک‌های واقعیت افزوده خواهد بود. این شرکت مدت‌هاست که روی چنین دستگاهی کار می‌کند و از طریق پروژه «آریا» تحقیقات زیادی انجام داده است. نمونه اولیه تلاش‌های این پروژه را در بالا مشاهده می‌کنید.

عینک‌های واقعیت افزوده بخشی کلیدی از برنامه فیسبوک برای ساخت «متاورس» هستند؛ یک پلتفرم فناوری چندحالته که قرار است فضاهای مجازی و فیزیکی را با هم ترکیب کند و برای امور مختلفی مثل خرید، کار و برقراری روابط اجتماعی استفاده شود. البته فیسبوک مطمئنا از تبلیغات فروگذار نخواهد کرد. مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «تبلیغات همچنان بخش مهمی از استراتژی ما در حوزه رسانه‌های اجتماعی خواهد بود و احتمالا بخش مهمی از متاورس هم محسوب می‌شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی