ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت اج
تکنولوژی

مایکروسافت اج با حالت Super Duper Secure Mode سرعت را فدای امنیت می‌کند

تیم محققان مرورگر مایکروسافت اج در حال کار روی حالتی هستند که امنیت این مرورگر را افزایش می‌دهد. این حالت با نام منحصر به فرد «Super Duper Secure Mode» فعلا در دست آزمایش است اما ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

تیم محققان مرورگر مایکروسافت اج در حال کار روی حالتی هستند که امنیت این مرورگر را افزایش می‌دهد. این حالت با نام منحصر به فرد «Super Duper Secure Mode» فعلا در دست آزمایش است اما می‌تواند مانع از حمله هکرها به باگ‌های مرورگر اج شود.

حالت Super Duper Secure قابلیتی را در موتور جاوا اسکریپت مرورگر اج غیرفعال می‌کند که کارکرد آن افزایش سرعت اجرای کد سایت‌هاست. این فناوری کامپایل Just-In-Time نام دارد و اگرچه باعث بهبود عملکرد نرم‌افزار می‌شود اما کارکرد آن فوق‌العاده پیچیده است و به همین خاطر بروز باگ در آن به سادگی اتفاق می‌افتد. مایکروسافت قبلا با اشاره به تحقیقی از موزیلا گفته بود که بیش از نیمی از اکسپلویت‌های کروم از سال ۲۰۱۸ مربوط به JIT بوده است.

البته غیرفعال‌سازی این قابلیت باعث می‌شود سرعت عملکرد وب‌سایت‌ها پایین بیاید و امتیاز بنچمارک‌های جاوا اسکریپت را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. با این حال، تیم توسعه اج می‌گوید مردم در جهان واقعی شاهد تفاوت زیادی در عملکرد مرورگر نبوده‌اند.

امنیت مایکروسافت اج

عده‌ای از کاربران این ادعا را تایید کرده و می‌گویند با فعال‌سازی حالت Super Duper Secure تغییر خاصی را احساس نکرده‌اند. البته این تجربه وابستگی زیادی به نحوه وبگردی افراد دارد و چنان‌چه زمان زیادی در اپلیکیشن‌های وب پیچیده صرف شود، ممکن است تفاوت مشهودتری لمس گردد. تیم مایکروسافت می‌گوید در پی ایجاد سازوکاری است که تدابیر حفاظتی را به‌صورت هوشمندانه بر اساس ریسک ناشی از هر وب‌سایت فعال یا غیرفعال کند.

حالت یاد شده هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و روی همه پلتفرم‌های تحت پشتیبانی اج کار نمی‌کند. تیم توسعه مایکروسافت متذکر شده که باید چالش‌های مختلفی را پشت سر بگذارند تا این ویژگی رسما عرضه شود. از آن‌جایی که اج حالا بر اساس جدیدترین نسخه کرومیوم کار می‌کند، این احتمال وجود دارد که در صورت موفقیت Super Duper Secure Mode، آن را روی سایر مرورگرها هم ببینیم.

مدیر تحقیقات آسیب‌پذیری مرورگر اج در خصوص نام این ویژگی می‌گوید این اسم به احتمال زیاد در یک مقطع زمانی تغییر خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی