همه چیز درباره آیفون 13
هواوی ظاهرا می‌خواهد کسب و کار سرورهای خود را بفروشد

هواوی ظاهرا می‌خواهد کسب و کار سرورهای خود را بفروشد

هواوی شرایط ناخوشایندی را تجربه می‌کند و ظاهرا افزایش فشارها باعث شده این کمپانی به فکر فروش کسب و کار سرورهای خود شامل طراحی معماری‌های نوآورانه، پردازنده‌های هوش مصنوعی، نرم‌افزارهای مدیریت هوشمند و خدمات ابری باشد. همچنین به نظر می‌رسد هواوی می‌خواهد روی توسعه تراشه‌های Kunpeng تمرکز کند

از زمان فروش زیربرند آنر توسط هواوی، زمزمه‌های فروش کسب و کار سرورهای هواوی به گوش می‌رسد. در برخی گزارش‌ها از شرکت Suzhou SASAC به عنوان کاندیدای احتمالی خرید این کسب و کار نام برده می‌شود. البته منابع آگاه به ماجرا می‌گویند هواوی فقط می‌خواهد کسب و کار سرورهای x86 خود را بفروشد و همان طور که گفتیم به توسعه کسب و کار تراشه‌های Kunpeng ادامه دهد.

گفته می‌شود که کسب و کار سرورهای x86 پس از تحریم‌های آمریکا دیگر نتوانسته محصول جدیدی تولید کند و همین مسئله هواوی را به فروش این کسب و کار راضی کرده است. کسب و کار Kunpeng برخلاف x86 شرایط بهتری دارد و با کمک کیت توسعه Kunpend شرایط توسعه محصولات و راهکارهای سایر تولیدکنندگان را فراهم می‌کند.

هواوی به آینده کسب و کار Kunpeng اطمینان دارد و همچنان به توسعه آن ادامه می‌دهد. «رن ژنگفی»، مدیرعامل هواوی قبلا در این باره گفته بود که این کسب و کار بدون تاخیر و مشکل به کار خود ادامه خواهد داد و جریان پیوسته فعالیت‌هایش را دنبال می‌کند.

این غول چینی چندی پیش اعلام کرد که ابرکامپیوتر مشترک هواوی و Peng Cheng توانسته رکورد جهان را بشکند و دو قهرمانی به دست بیاورد. این ابرکامپیوتر در دو رشته «ورودی و خروجی سرتاسری سیستم» و «سیستم مقیاس ۱۰ گره‌ای» مقام اول را به دست آورده است. ابرکامپیوتر Cloud Brain II می‌تواند در زمینه‌های تحقیق و اکتشاف در حوزه‌هایی مثل هوش مصنوعی، رانندگی خودکار، حمل و نقل هوشمند و بهداشت هوشمند به کار گرفته شود.

ابرکامپیوتر هواوی از خوشه پردازشی Atlas 900 AI بهره می‌برد که قدرت پردازشی بسیار بالایی را در اختیار Cloud Brain II قرار می‌دهد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato