ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نمایندگان مجلس به لغو رسیدگی به طرح صیانت طبق اصل ۸۵ قانون اساسی رأی دادند [به‌روزرسانی: تصویب نشد]

به‌روزرسانی: علیرغم رأی مثبت نمایندگان مجلس در جلسه غیرعلنی مبنی بر لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت، با رأی‌گیری مجدد در جلسه علنی به منظور تصویب این موضوع، این اتفاق نیفتاد و اکثریت ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۲

به‌روزرسانی: علیرغم رأی مثبت نمایندگان مجلس در جلسه غیرعلنی مبنی بر لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت، با رأی‌گیری مجدد در جلسه علنی به منظور تصویب این موضوع، این اتفاق نیفتاد و اکثریت نمایندگان به باقی ماندن بررسی طرح صیانت طبق اصل 85 قانون اساسی رأی مثبت دادند.

نمایندگان مجلس به لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران طبق اصل 85 قانون اساسی در جلسه غیر علنی رأی مثبت دادند. این موضوع ساعاتی پیش با 144 رأی موافق و 111 رأی مخالف در مجلس اتفاق افتاد.

بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس در مورد لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌اجتماعی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی در دستورکار جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس بود.

در جلسه غیرعلنی امروز مجلس رأی‌گیری برای لغو این طرح به صورت استمزاجی صورت گرفت و نمایندگان با آن موافقت کردند. این در حالی است که پیش از این نمایندگان با بررسی این طرح به صورت اصل ۸۵، یعنی در یک کمیسیون مشترک به جای صحن علنی موافقت کرده بودند که با این رأی استمزاجی نظر خود را پس گرفتند. در این جلسه 65نفر در موافقت و 65نفر در مخالفت لغو بررسی طرح صیانت ثبت نام کرده بودند. در پایان جلسه غیرعلنی امروز نمایندگان با 144 رأی موافق و 111 رأی مخالف با لغو بررسی این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی موافقت کردند.

شش مرداد نمایندگان مجلس رای به بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی دادند. طبق این قانون، یک طرح در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد و می‌تواند به‌صورت آزمایشی برای چند سال اجرا شود.

لازم به ذکر است که طی روزهای گذشته رئیس کمیته اقتصادی مجلس خبر از اعطای نامه‌ای با امضای ۲۰ نماینده مجلس برای بررسی لغو طرح صیانت از کاربران بر اساس اصل ۸۵ خبر داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Meysam
  Meysam | ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  منتظر جواب مردم باشین عوضی های دزد

 • علی
  علی | ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  وقتی نماینده مردم نباشی ، طبیعی هست که کاری رو انجام بدی که مخالف نظر مردم هست .
  این مجلس مقبولیت ندارد .

 • Ali Haamedi
  Ali Haamedi | ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

  این داستان "رئیسی سوپرمن می شود"
  مجلس نیست که دیوونه خونس...

مطالب پیشنهادی