ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

طرح صیانت
تکنولوژی

نماینده مجلس: وزیر پیشنهادی ارتباطات به طرح صیانت انتقاد دارد

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر پیشنهادی ارتباطات در کمیسیون اقتصادی گفته که او اشکالاتی را به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی وارد می‌داند و منتقد آن ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۵

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر پیشنهادی ارتباطات در کمیسیون اقتصادی گفته که او اشکالاتی را به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی وارد می‌داند و منتقد آن است.

«مجتبی توانگر» با توجه به حضور عیسی‌ زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات دولت سیزدهم در جلسه صبح امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: «آقای دکتر زارع‌پور در این جلسه عنوان کرد که فضای مجازی می‌تواند فضای مزیت‌ساز و مؤلفه قدرت برای جمهوری اسلامی باشد اما در هر حال تکنولوژی آسیب‌هایی دارد که باید برای آن تدبیر کرد.»

توانگر در رابطه با دیدگاه زارع‌پور درباره طرح صیانت نیز توضیح داد و گفت: «زارع‌پور گفت که ما باید مثل همه کشورهایی که مردم برایشان مهم هستند عمل کنیم و باید اقدام عالمانه صورت گیرد. اما آیا راهی که رفته‌ایم درست بوده است؟ قطعا اشکالاتی به این طرح وارد است. من هم منتقد آن هستم و در کمیسیون ویژه نظراتم را خواهم گفت. ما نباید مردم را بی‌اعتماد کنیم زیرا خیلی مباحث نتیجه بی‌اعتمادی مردم است. اولین مشکل دولت جدید در حوزه فناوری اطلاعات هم دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولین است. مردم به سیاست و محصولاتمان بی‌اعتمادند.»

طرح صیانت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: «دکتر زارع‌پور شبکه ملی اطلاعات را جزو افتخارات کشورهای پیشرفته عنوان کرد و گفت که اتحادیه جهانی برای مدیریت اینترنت وجود دارد اما نقش ایران در آن کمرنگ است. او همچنین گفت که آنقدر بی اعتمادی وجود دارد که بعضی بحث‌ها را نمی‌شود مطرح کرد. در مورد طرح صیانت هم مجلس برای اصل ۸۵ شدن تصمیمش را گرفته ولی اعتقاد من شفاف بودن و حتی پخش زنده مذاکرات کمیسیون است.»

توانگر یادآور شد: «وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت که ما در همه سال‌های گذشته مردم را در این فضا تنها رها کردیم در حالی که هیچ جای دنیا مردم را اینطور رها نمی‌کنند. ما ۱۵ سال است بحث شبکه ملی اطلاعات را مطرح می‌کنیم. سال ۸۷ وزیر وقت ارتباطات گفت که شبکه ملی دو سال دیگر راه می‌افتد و پیش از آن هم آقای غرضی گفته بود دو سال دیگر، این دو سال کی تمام می‌شود؟ اعتقاد و باور در مسئولین در مورد شبکه ملی اطلاعات وجود نداشته و این موجب بی‌اعتمادی مردم شده است. من سعی می‌کنم با مردم به صورت مستقیم گفت‌وگو کنم و فضای بی‌اعتمادی را کمتر کنم تا بتوانیم این موضوع را پیش ببریم.»

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس با بیان اینکه در این جلسه نمایندگانی نقطه نظرات خود را درباره برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات مطرح کردند، گفت: «قرار شد پس از رای اعتماد کارگروهی بین کمیسیون اقتصادی، کمیته اقتصاد دیجیتال و وزارت ارتباطات شکل گیرد تا همفکری‌هایی در این زمینه انجام شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی