ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

علی‌بابا یک مارکت پلیس NFT برای معامله گواهی کپی رایت راه‌اندازی کرد

شرکت چندملیتی علی‌بابا مارکت پلیس یا بازارگاه جدیدی برای توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) راه‌اندازی کرده که به مالکان نشان‌های تجاری اجازه می‌دهد گواهی استفاده از مالکیت‌های فکری خود را به‌صورت توکنیزه‌ شده بفروشند. مارکت پلیس ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

شرکت چندملیتی علی‌بابا مارکت پلیس یا بازارگاه جدیدی برای توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) راه‌اندازی کرده که به مالکان نشان‌های تجاری اجازه می‌دهد گواهی استفاده از مالکیت‌های فکری خود را به‌صورت توکنیزه‌ شده بفروشند.

مارکت پلیس علی‌بابا موسوم به Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade از طریق پلتفرم مزایده‌های علی‌بابا در دسترس قرار گرفته است. توکن‌هایی که از طریق این پلتفرم عرضه می‌شوند روی New Copyright Blockchain قرار می‌گیرند که دفتر حسابی توزیع‌شده در کنترل کمیته کپی رایت بنیاد بلاکچینی سیچوان است.

بازارگاه جدید علی‌بابا امیدوار به جذب نویسندگان، موسیقی‌دانان، هنرمندان و توسعه‌دهندگان بازی است. این مارکت پلیس در حال حاضر فعال شده و از ماه آینده مزایده فروش چند NFT را آغاز می‌کند. علاقه‌مندان برای شرکت در این مزایده‌ها باید حدود ۷۷ دلار سپرده داشته باشند.

خریداران NFT در پلتفرم علی‌بابا می‌توانند از طریق یک سبد رمزارزی موسوم به Bit Universe که درون WeChat هم قرار گرفته، دارایی‌های خود را ببینند. اگرچه بازارگاه این شرکت نمی‌تواند از کپی غیرمجاز آثار جلوگیری کند، ولی با فروش محتواها در این پلتفرم می‌توان مالکیت کامل آثار را به خریدار منتقل کرد.

اگرچه اقدام جدید علی‌بابا بزرگ‌ترین اقدام این شرکت در زمینه NFT بوده اما بسیاری از زیرمجموعه‌های علی‌بابا پیش‌تر وارد حوزه توکن‌های غیرقابل معاوضه شده بودند. پلتفرم تجاری Taobao پیش‌تر در ماه ژوئیه اولین NFT خود را در فستیوال سالانه Maker به نمایش گذاشت تا از کارآفرینان و آثار هنری چینی قدردانی کند.

در همان ماه خبرگزاری SCMP، متعلق به علی‌بابا پروژه‌ای به نام ARTIFACT را بر پایه NFT برگزار کرد. این پروژه شامل پوشش‌های خبری مهم این رسانه در آرشیو ۱۱۸ ساله آن بود. از جمله مهم‌ترین اخبار آن می‌توانیم به واگذاری هنگ کنگ به چین توسط بریتانیا در سال ۱۹۹۷ اشاره کنیم.

هولدینگ بزرگ علی‌بابا علی‌رغم فشارهای چین و جریمه سنگین ۲.۷۵ میلیارد دلاری همچنان به گسترش فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و در حوزه‌های جدید مثل حوزه توکن‌های غیرقابل معاوضه ورود پیدا می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی