ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تسلا روی توسعه ربات انسان نما کار می‌کند [تماشا کنید]

«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا در جریان رویداد «AI Day» ماکتی از ربات انسان نما «تسلا بات» را به نمایش گذاشت و از تلاش این شرکت برای توسعه آن خبر داد. نمونه اولیه تسلا بات قرار ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۱

«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا در جریان رویداد «AI Day» ماکتی از ربات انسان نما «تسلا بات» را به نمایش گذاشت و از تلاش این شرکت برای توسعه آن خبر داد. نمونه اولیه تسلا بات قرار است سال آینده میلادی رونمایی شود.

به گفته ایلان ماسک این ربات برای انجام کارهای تکراری و خسته کننده یا کارهای خطرناک مناسب است. همچنین انتظار می‌رود ربات هوشمند تسلا در خوردوهای خودران نیز بتواند نقش آفرینی کند.

در حال حاضر ربات انسان نما تسلا با نام «تسلا بات» (Tesla Bot) و اسم رمز اپتیموس (Optimus) در داخل شرکت شناخته می‌شود. تسلا بات با قدی حدود ۱۷۲ سانتی متر و وزن حدود ۵۶ کیلوگرم، صورتی از جنس نمایشگر خواهد داشت.

براساس اطلاعات منتشر شده وب سایت شرکت، این ربات قرار است به گونه‌ای طراحی شود که بتواند کارهایی که از نظر ایمنی پرخطر هستند را به راحتی انجام داده و همچنین برای انجام کارهای تکراری و خسته کننده نیز بسیار مناسب است. ایلان ماسک می‌گوید:

فکر می‌کنم در آینده این ربات برای انجام کارهای فیزیکی گزینه مناسبی باشد و اگر بخواهیم چنین کارایی از آن بگیریم، مشکلی برای انجام دادن چنین فعالیت‌هایی ندارد.

مدیرعامل تسلا در انتهای رویداد AI Day، طرح‌هایی از ربات انسان نمای تسلا به نمایش گذاشت و به این موضوع اشاره کرد که این ربات انسان نما با هدف به کارگیری در خودروهای خودران در آینده توسعه پیدا می‌کند، هرچند می‌تواند کارایی‌های دیگری نیز داشته باشد.

ماکتی از ربات جدید تسلا در این رویداد به نمایش گذاشته شد که البته تنها طراحی ظاهری آن را نشان می‌داد و قابلیت خاصی را ارائه نکرد.

ایلان ماسک در این رویداد به این موضوع نیز اشاره کرد که تسلا با کمک فناوری‌های نوین خود و بهره‌مندی از باتری‌ها و سنسورهای قدرتمندی که در اختیار دارد، می‌تواند این ربات انسان نما را با کیفیتی مطلوب توسعه داده و به بهره برداری برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • GT
  GT | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  چه رباط مخوفی😂

 • molavy
  molavy | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  مسخره، این چی بود

 • Mohammadsh73
  Mohammadsh73 | ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

  اینکه شوخی بود، آدم بود لباس پوشیده بود شروع کرد رقصیدن خخخخ

مطالب پیشنهادی