ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل مپس ارائه قابلیت ناوبری پیوسته را منوط به جمع‌سپاری داده‌ها می‌کند

کاربران نسخه اندروید و iOS گوگل مپس امروز برای استفاده از قابلیت ناوبری پیوسته یا پیچ به پیچ (turn-by-turn) این برنامه با سوالی روبرو شدند که نشان می‌دهد گوگل برای ارائه خدمات این ویژگی، نیاز ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

کاربران نسخه اندروید و iOS گوگل مپس امروز برای استفاده از قابلیت ناوبری پیوسته یا پیچ به پیچ (turn-by-turn) این برنامه با سوالی روبرو شدند که نشان می‌دهد گوگل برای ارائه خدمات این ویژگی، نیاز به جمع‌سپاری داده‌های کاربران دارد.

در واقع گوگل مپس از کاربران می‌خواهد به برنامه اجازه دهند برخی داده‌های آنها از جمله موقعیت مکانی و مسافت طی شده را جمع آوری کند تا آنها بتوانند از سرویس ناوبری پیوسته استفاده کنند. کاربرانی که این درخواست را رد کنند، نمی‌توانند از قابلیت مربوطه استفاده کنند.

این درخواست نشان می‌دهد که پیش از این نیز که سرویس ناوبری پیوسته در دسترس کاربران قرار داشته، احتمالا این شرکت برای ارائه خدمات مربوطه مجبور بوده داده‌های کاربران را جمع آوری کند ولی حالا تصمیم گرفته این موضوع را شفاف‌سازی کند و به اطلاع آنها برساند تا در صورت موافقت این کار انجام شود. در واقع پیام ارسال شده از سوی گوگل مپس تایید می‌کند که این برنامه برای ارائه خدمات مربوط به ناوبری پیچ در پیچ به چنین داده‌هایی نیاز دارد و همان‌طور که گفته شد قابلیت مذکور در صورت عدم تایید، برای کاربران کار نمی‌کند.

در قسمت بالای پیام ارسال شده از سوی برنامه برای کاربران نیز به این موضوع اشاره شده که چگونه داده‌های ناوبری می‌توانند به بهتر شدن عملکرد گوگل مپس کمک کنند و از کاربران خواسته روی عبارت Start ضربه بزنند تا بتوانند از قابلیت مسیریابی پیوسته به خوبی استفاده کنند.

هنگام حرکت، گوگل داده‌هایی مانند موقعیت مکانی و مسیری که طی شده را جمع آوری می‌کند. این داده‌ها احتمالا برای شفاف شدن وضعیت ترافیکی و کمک به سایر کاربران در مسیریابی بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شهریورماه سال گذشته گوگل اعلام کرد که روزانه در جهان بیش از یک میلیارد کیلومتر با کمک این برنامه مسیر پیموده می‌شود و داده‌های جمع آوری شده به ارائه خدمات بهتر توسط برنامه کمک می‌‌کند. برخی می‌گویند در همان مقطع زمانی نیز گوگل داده‌ها را جمع آوری می‌کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی