ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور دنیا تکمیل شد

بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور دنیا در اسکاتلند به تازگی تکمیل شده تا این کشور بهتر بتواند از منابع انرژی در دسترس خود استفاده کند و سالانه قادر به تامین برق ده‌ها هزار خانه از ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۹

بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور دنیا در اسکاتلند به تازگی تکمیل شده تا این کشور بهتر بتواند از منابع انرژی در دسترس خود استفاده کند و سالانه قادر به تامین برق ده‌ها هزار خانه از طریق انرژی بادی باشد.

مزرعه بادی دریایی «Kincardine» ظرفیت اسمی ۵۰ مگاوات دارد و در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی سواحل «ابردین‌شیر» در شمال شرقی اسکاتلند واقع شده. این مزرعه بادی می‌خواهد سالانه ۲۱۸ گیگاوات ساعت الکتریسته تولید کند که به گفته اداره کشتیرانی آمریکا (ABS)، انرژی کافی برای تامین برق نزدیک به ۵۵ هزار خانه در اسکاتلند به حساب می‌آید.

ABS همچنین Kincardine را به عنوان بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور دنیا دسته‌بندی کرده. این مزرعه بادی روی آب‌هایی با عمق ۶۰ تا ۸۰ متر قرار گرفته. به گفته «آزمایشگاه ملی انرژی تجدیدپذیر» (NREL) در آمریکا، مزارع بادی دریایی با پایه ثابت در آب‌های با عمق نزدیک به ۶۰ متر قرار می‌گیرند.

مزرعه بادی دریایی شناور

بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور دنیا از ۵ توربین ۹.۵ مگاواتی Vestas بهره می‌برد که همچنین یک توربین کوچکتر ۲ مگاواتی Vestas هم دارد. این مزرعه توسط «Kincardine Offshore Wind»، یکی از زیرمجموعه‌های «Pilot Offshore Renewables» توسعه پیدا کرده و مهندسی، طراحی، تامین و ساخت آن از سوی «Cobra Wind» یکی از زیرمجموعه‌های «ACS Group» انجام شده است.

مزارع بادی دریایی شناور در حال افزایش هستند و احتمالا تا سال ۲۰۲۴ به سهم مناسبی از تولید انرژی‌های تجدیدپذیر دست پیدا می‌کنند.

در ابتدا این مزارع از فناوری‌های دکل‌های نفت استفاده می‌کردند، اما حالا فناوری جدیدی برای آن‌ها به وجود آمده که هزینه ساخت این مزارع را کاهش می‌دهد. با قرارگیری توربین‌ها در داخل دریاها ، آن‌ها به باد با سرعت بیشتر و پایداری بالاتر دست پیدا کنند.

ویژگی‌های این مزارع باعث شده برخی شرکت‌های بزرگ مانند GE روی آن‌ها تمرکز کنند و بخواهند چنین پروژه‌های را اجرایی کنند. بنابراین در سال‌های آینده سهم آن‌ها در بازار انرژی افزایش خواهد یافت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی