ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

واتس‌اپ از ۱۰ آبان پشتیبانی از پلتفرم‌های قدیمی را متوقف می‌کند

واتس‌اپ هرچند وقت یک‌بار پشتیبانی از برخی پلتفرم‌های قدیمی را متوقف می‌کند و این اتفاق آخرین بار در ماه دسامبر ۲۰۲۰ افتاده بود. حالا این پیام‌رسان دوباره می‌خواهد دست به چنین کاری بزند و به ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

واتس‌اپ هرچند وقت یک‌بار پشتیبانی از برخی پلتفرم‌های قدیمی را متوقف می‌کند و این اتفاق آخرین بار در ماه دسامبر ۲۰۲۰ افتاده بود. حالا این پیام‌رسان دوباره می‌خواهد دست به چنین کاری بزند و به پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی پایان دهد، اما واتس‌اپ از ۱۰ آبان روی کدام محصولات کار نخواهد کرد؟

بر اساس اطلاعات صفحه سوالات متداول واتس‌اپ، پشتیبانی از این اپلیکیشن روی همه پلتفرم‌هایی متوقف می‌شود که در انتهای سال گذشته به عنوان حداقل پلتفرم لازم معرفی شده بودند. این فهرست شامل اندروید ۴.۰.۳ بستنی حصیری، iOS 9 و KaiOS 2.5.0 می‌شود.

اگر در حال استفاده از این پلتفرم‌ها هستید، تا تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۰ آبان ۱۴۰۰) فرصت دارید که دستگاه خود را آپدیت کنید یا در صورتی که امکان آپدیت ندارید، یک گجت جدید بخرید. واتس‌اپ می‌گوید حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از واتس‌اپ از ابتدای ماه نوامبر به اندروید ۴.۱ جیلی بیلی، iOS 10 و KaiOS 2.5.1 ارتقا می‌یابد.

افزون بر این، واتس‌اپ به‌صراحت یادآور می‌شود که اگر آیفون شما جیلبریک شده، فرقی نمی‌کند که روی کدام نسخه از iOS هستید، چون این اپلیکیشن روی دستگاه‌تان کار نخواهد کرد.

از آن‌جایی که واتس‌اپ با این اقدام پشتیبانی از پلتفرم‌های خیلی قدیمی را متوقف می‌کند، این تغییر نباید اثر زیادی روی شمار بالایی از کاربران داشته باشد. با این حال، مطمئنا هنوز کاربرانی وجود دارند که از این نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کنند و حالا وادار به توقف استفاده از واتس‌اپ یا تعویض دستگاه خود می‌شوند.

واتس‌اپ هم‌اکنون در حال کار روی چند قابلیت جدید از جمله واکنش به پیام‌هاست. اخیرا اطلاعاتی از این قابلیت فاش شده بود که می‌گفت ری‌اکشن به پیام‌ها ناشناس نیست و بقیه هم می‌توانند ببینند واکنش شما نسبت به یک پیام چه بوده است.

این شرکت اخیرا از سوی ایرلند به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا به جریمه‌ای ۲۶۷ میلیون دلاری محکوم شد. ترکیه نیز واتس‌اپ را به دلیل اتخاذ سیاست‌هایی که ناقض قوانین حفاظت از داده‌های این کشور بود، ۱۹۷ هزار یورو جریمه کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی