ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گلکسی نوت ۹ دیگر به صورت ماهانه بروزرسانی دریافت نمی‌کند

سامسونگ به پشتیبانی ماهانه از گلکسی نوت ۹ پایان داد و از این پس می‌خواهد حداقل یکسال برای این فبلت به صورت فصلی آپدیت امنیتی منتشر کند که آن را از نظر دریافت بروزرسانی، یک ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

سامسونگ به پشتیبانی ماهانه از گلکسی نوت ۹ پایان داد و از این پس می‌خواهد حداقل یکسال برای این فبلت به صورت فصلی آپدیت امنیتی منتشر کند که آن را از نظر دریافت بروزرسانی، یک قدم به پایان عمرش نزدیکتر می‌کند.

سامسونگ رسما نام گلکسی نوت ۹ را از لیست دستگاه‌های دریافت‌کننده بروزرسانی‌ ماهانه حذف کرده و آن را به فهرست‌ گوشیٰ‌هایی که هر سه ماه یکبار آپدیت نرم افزاری دریافت می‌کنند، منتقل کرده. ظاهرا قرار است تا یکسال آینده این گوشی هوشمند هر سه ماه یکبار آپدیت دریافت کند و سپس در فهرست گوشی‌هایی که هر شش ماه یکبار آپدیت می‌شوند، قرار بگیرد.

گلکسی نوت ۹

این فهرست در صفحه‌ای تحت عنوان Work Scope منتشر شده که دستگاه‌های دریافت‌کننده آپدیت‌های ماهانه، فصلی و شش ماهه را لیست کرده است. آخرین بروزرسانی گلکسی نوت ۹ به آپدیت وصله امنیتی آگوست ۲۰۲۱ مربوط می‌شود.

سامسونگ ظاهرا تمرکز خود را روی گوشی‌های تاشو گذاشته و دیگر توجه چندانی به گوشی‌های گلکسی نوت ندارد تا کم ‌کم و به مرور زمان به صورت کلی نادیده گرفته شوند و عمرشان به پایان برسد. دیروز مشخص شد که کره‌ای‌ها حتی نام تجاری سری گلکسی نوت را هم تمدید نکرده‌اند که به شایعات مبنی بر پایان عمر آن‌ها دامن می‌زند.

در کنار وضعیت جدیدی که برای گلکسی نوت ۹ به وجود آمده است، فهرست منتشر شده نشان می‌دهد وضعیت برخی دستگاه‌های دیگر نیز تغییر کرده است. برای مثال گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی A52s 5G به فهرست دریافت پشتیبانی ماهانه اضافه شده‌اند. این در حالی است که گلکسی A03s و گلکسی F42 5G در لیست دریافت‌کنندگان آپدیت‌های فصلی به چشم می‌خورند.

گفتنی است براساس این فهرست، گلکسی A10s در برنامه دریافت آپدیت شش ماه یک بار سامسونگ قرار دارد. به علاوه سامسونگ پشتیبانی از گلکسی S8 لایت و گلکسی نوت FE را به صورت کامل لغو کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی