ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سازمان بهداشت جهانی روند تایید واکسن روسی اسپوتنیک وی را به حالت تعلیق درآورد

سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دنبال تشخیص خطاهایی در شیوه تولید واکسن روسی کووید-۱۹ اسپوتنیک وی در کارخانه روسیه و عدم مطابقت آن با استانداردهای ارائه شده، روند تایید این واکسن را به حالت تعلیق ...

سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دنبال تشخیص خطاهایی در شیوه تولید واکسن روسی کووید-۱۹ اسپوتنیک وی در کارخانه روسیه و عدم مطابقت آن با استانداردهای ارائه شده، روند تایید این واکسن را به حالت تعلیق درآورد.

یک مقام منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که فرایند تولید این واکسن استانداردهای لازم را برآورده نکرده است. روسیه برای اولین بار اوایل سال جاری میلادی درخواست خود را برای تایید واکسن اسپوتنیک وی به WHO ارسال کرد اما این واکسن هنوز توسط این سازمان تایید نشده و به فهرست استفاده اضطراری (EUL) نیز وارد نشده است.

اسپوتنیک وی

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که روند تایید این واکسن را به تعویق انداخته است تا بررسی‌های جدید بیشتری روی یکی از کارخانه‌های تولید اسپوتنیک وی انجام شود. این موضوع در حالی اعلام شده که تحقیقات منتشر شده اخیر در مجله پزشکی The Lancet اثربخشی ۹۱.۶ درصدی این واکسن در برابر ویروس کرونا را نشان می‌داد.

از طرفی دیگر اسپوتینک اخیرا در حساب رسمی توییتر خود از اثربخشی ۹۷.۲ درصدی این واکسن در بلاروس خبر داده بود. با این وجود WHO و آژانس دارویی اروپا (EMA) اعلام کردند که همچنان منتظر داده‌های بیشتری از سوی سازندگان واکسن هستند.

یارباس باربوسا، معاون مدیر سازمان بهداشت جهانی قاره آمریکا، در نشست خبری مطبوعاتی خود اعلام کرد که پیشنهاد روسیه برای صادر شدن مجوز اضطراری به تعویض افتاده است. او در این نشست گفت:

هنگام بازرسی از یکی از کارخانه‌هایی که واکسن در آن تولید می‌شود، متوجه شدیم که فرآیند ساخت در این کارخانه با بهترین شیوه‌های تولید جدید مطابقت ندارد. با این حال تولید‌کنندگان واکسن باید این روش را در نظر بگیرد و تغییرات لازم را ایجاد کنند و برای بازرسی جدید آمادگی داشته باشند. WHO منتظر آن‌ها است تا جزئیات مربوط به استاندارد بودن کارخانه خود را ارسال کنند.

WHO همچنین پیش از این، پس از بازرسی از کارخانه تولید «اسپوتنیک وی» در شهر اوفا، نگرانی‌هایی را در مورد آلودگی و نامناسب بودن آن مطرح کرده بود. با این حال Pharmstandard شرکت مسئول آن کارخانه در بیانیه خود اعلام کرده بود که در بازرسی موقت WHO هیچ مورد حیاتی شناسایی نشده بود. آن‌ها همچنین در بیانیه خود نوشتند:

ما WHO را برای بازرسی مجدد دعوت می‌کنیم و کاملا اطمینان داریم که تمام مراحل طبق استانداردهای WHO پیش رفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی