ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمارها نشان می‌دهند: روزانه ۱۵ میلیارد پیام در تلگرام توسط ایرانیان ارسال می‌شود

اطلاعات پژوهشگاه فضای مجازی نشان می‌دهد که ایرانی‌ها روزانه 15 میلیارد پیام در تلگرام رد و بدل می‌کنند و تا کنون 170هزار کانال در این پلتفرم ایجاد کرده‌اند. همچنین کانال‌های ایرانی روزانه 1.5 میلیون مطلب ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۵

اطلاعات پژوهشگاه فضای مجازی نشان می‌دهد که ایرانی‌ها روزانه 15 میلیارد پیام در تلگرام رد و بدل می‌کنند و تا کنون 170هزار کانال در این پلتفرم ایجاد کرده‌اند. همچنین کانال‌های ایرانی روزانه 1.5 میلیون مطلب منتشر می‌کنند که جمع کل بازدیدها به سه میلیارد می‌رسد.

در حالی که اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که سطح عضویت کاربران ایرانی در واتس‌اپ در سال 1396 معادل 24 درصد بوده اما بعد از سه سال این رقم با رشد قابل توجهی به 88.5 درصد رسیده است؛ اما اطلاعات میدانی حاکی از حضور بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام است.

به گزارش همشهری، بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی و شبکه‌های خبری و اطلاع‌رسانی به تلگرام وابستگی زیادی پیدا کرده‌اند و این موضوع از اصلی‌ترین دلایل حضور فعال ایرانی‌ها در این پلتفرم است. همچنین امکانات و قابلیت‌هایی که تلگرام در مقایسه با واتس‌اپ در اختیار کاربران خود می‌گذارد، شاید یکی دیگر از دلایل استقبال قابل توجه کاربران ایرانی از این پیام‌رسان باشد.

طبق آخرین گزارش‌ها 45 میلیون ایرانی در تلگرام عضو هستند که روزانه 15 میلیارد پیام از طریق این شبکه اجتماعی رد و بدل می‌کنند.

اطلاعات پژوهشگاه فضای مجازی نشان می‌دهد که ایرانی‌ها تاکنون 170 هزار کانال در تلگرام ایجاد کرده‌اند که از این میزان 11 هزار کانال بیش از 8 هزار عضو دارند. همچنین کانال‌های ایرانی روزانه یک میلیون و 500 هزار مطلب منتشر می‌کنند و جمع کل بازدید ایرانی‌ها در تلگرام به سه میلیارد بازدید در روز هم می‌رسد. هم‌اکنون هرکاربر ایرانی به‌طور میانگین در 13 کانال عضو است و 81 درصد از ترافیک کانال‌ها در تلگرام در اختیار ایرانی‌ها است.

برخی اطلاعات نشان می‌دهد هم‌اکنون 32 هزار کسب‌وکار اینترنتی در ایران فعال هستند که بخش عمده آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع، حضور بیش از 65 درصد از افراد 15 ساله و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی