ایلان ماسک برای تکمیل هدف Inspiration4، پنجاه میلیون دلار پول اهدا می‌کند

ایلان ماسک برای تکمیل هدف Inspiration4، پنجاه میلیون دلار پول اهدا می‌کند

یکی از اهداف اصلی Inspiration4 که اولین ماموریت فضایی کاملا خصوصی اسپیس ایکس بود، جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه برای بیمارستان «سنت جود» بود. این ماموریت توانست ۱۶۰ میلیون دلار سرمایه جمع کند و از جذب سرمایه بیشتر بازماند، اما حالا ایلان ماسک می‌گوید ۵۰ میلیون به این بیمارستان کمک مالی می‌کند.

مدیرعامل اسپیس ایکس در توییتی در پاسخ به خبر بازگشت سرنشینان ماموریت Inspiration4 به زمین وعده داد که ۵۰ میلیون دلار به بیمارستان کودکان سنت جود کمک مالی داشته باشد. ماموریت Inspiration4 تاکنون ۱۶۰ میلیون دلار سرمایه برای کمک به این مرکز گردآوری کرده و با مبلغ اهدایی ایلان ماسک رقم مدنظر تکمیل می‌شود.

چهار سرنشین این ماموریت بامداد پنج‌شنبه از مرکز فضایی «کندی» واقع در فلوریدا به فضا رفتند و صبح امروز در صحت و سلامت به زمین برگشتند. «جرد آیزاکمن»، میلیاردر موسس شرکت Shift4 Payments که هزینه این ماموریت را تقبل کرده بود در کنار «هیلی آرسنو»، «کریس سمبروسکی» و «سیان پراکتر» به فضا رفته بودند. او به تنهایی ۱۰۰ میلیون دلار به این بیمارستان کمک مالی کرده بود.

به دنبال انتشار این توییت، سرنشینان Inspiration4 از ایلان ماسک قدردانی کردند. هیلی آرسنو نوشت: «اشک در چشمانم حلقه زده. بابت این کمک مالی سخاوتمندانه برای بیمارستان سنت جود از تو سپاسگزاریم، ایلان ماسک.» سرنشینان این ماموریت همچنان برخی از وسایلی را که در این سفر سه روزه به فضا برده بودند را به مزایده می‌گذارند و عواید حاصله را به بیمارستان سنت جود اهدا می‌کنند.

ماموریت Inspiration4 دستاوردهای متعددی داشته است. این ماموریت اولین پرواز کاملا خصوصی اسپیس ایکس، اولین سفر فضایی سرنشینان غیرفضانورد و چهارمین سفر فضایی یک زن آفریقایی آمریکایی بود. افزون بر این، جوان‌ترین فرد آمریکایی و اولین کسی که با وجود پروتز به فضا رفته هم در این ماموریت حضور داشت. اسپیس ایکس در طول این ماموریت و پیش و پس از آن بررسی‌های علمی متعددی انجام داد تا از واکنش بدن نسبت به ریزگرانش اطلاعات کسب کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato