ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدل جدید پلی استیشن ۵ با وجود هیت‌سینک کوچکتر، عملکرد یکسان با نسخه اصلی دارد

سونی اوایل ماه مدل جدید پلی استیشن ۵ را با شماره مدل CFI-1100 روانه بازار کرد که وزن سبک‌تری نسبت به نسخه اصلی‌اش دارد. پس از مدتی مشخص شد این اختلاف وزن بخاطر هیت‌سینک کوچکتر است ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

سونی اوایل ماه مدل جدید پلی استیشن ۵ را با شماره مدل CFI-1100 روانه بازار کرد که وزن سبک‌تری نسبت به نسخه اصلی‌اش دارد. پس از مدتی مشخص شد این اختلاف وزن بخاطر هیت‌سینک کوچکتر است که افزایش دمای آن را در پی دارد. حالا بررسی‌های جدید نشان می‌دهند که با وجود افزایش دمای اندک، تفاوتی میان عملکرد این نسخه‌ها وجود ندارد.

کانال یوتیوب «Gamers Nexus» مدیریت گرما و حرارت هر سه مدل پلی استیشن ۵ شامل نسخه استاندارد ۲۰۲۰، نسخه دیجیتال ۲۰۲۰ و نسخه جدید ۲۰۲۱ را مورد آزمایش قرار داده و به این نتیجه رسیده که تراشه مدل جدیدتر در حین کار کمی گرم‌تر می‌شود. هرچند این موضوع بد به نظر می‌رسد، اما به گفته این منبع تفاوت بین کنسول‌ها بسیار ناچیز است و نمی‌تواند روی عملکرد آن تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این، کانال «Digital Foundry» نیز هر دو کنسول اصلی و جدید را در چندین بازی مختلف مورد آزمایش قرار داده. طبق گزارش این منبع، عملکرد هر دو کنسول یکسان بوده و حتی با قراردادن آن‌ها در یک فضای محدود که باعث گرم شدن کنسول‌ها می‌شود، نتایج تغییر چندان زیادی نمی‌کند.

Gamers Nexus همچنین اشاره می‌کند که حافظه و VRM MOSFET که هنگام کار کردن کنسول اصلی بسیار گرم می‌شدند، اکنون کمی‌ خنک‌تر به کار خود ادامه می‌دهند. به عقیده او این امر بیشتر به دلیل تغییر در طراحی فن مدل جدید کنسول پلی استیشن ۵ است.

به صورت کلی، موضوع جدید مهمی درباره کنسول جدید وجود ندارد. هیت‌ سینک مدل ۲۰۲۱ پلی استیشن ۵ کوچک‌تر که کاهش وزن آن را در پی داشته، با این حال ظاهرا تاثیری روی عملکردش نداشته است. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که بدون توجه به اینکه چه نسخه‌ای از کنسول سونی را دارید، همچنان باید از دستگاه خود مراقبت کرده و برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، آن را بطور مرتب تمیز کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی