ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

اپل می‌خواهد از دوربین آیفون برای تشخیص اولیه اوتیسم کودکان استفاده کند

اپل ظاهرا در حال تحقیق روی روش‌های جدید استفاده از دوربین آیفون برای شناسایی اوتیسم کودکان است. این شرکت می‌خواهد با استفاده از اطلاعاتی که توسط دوربین به ثبت می‌رسد، به تشخیص اولیه اوتیسم بپردازد ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰

اپل ظاهرا در حال تحقیق روی روش‌های جدید استفاده از دوربین آیفون برای شناسایی اوتیسم کودکان است. این شرکت می‌خواهد با استفاده از اطلاعاتی که توسط دوربین به ثبت می‌رسد، به تشخیص اولیه اوتیسم بپردازد و بیماری را در همان ابتدا شناسایی کند.

به گزارش وال استریت ژورنال، اپل می‌خواهد از دوربین آیفون برای شناسایی چهره کودک و مشاهده رفتارهای مختلف صورت او استفاده می‌کند. برای مثال این شرکت می‌تواند با تشخیص دفعاتی که کودک صورتش را از دوربین برمی‌گرداند، نشانه‌های اولیه و بالقوه اوتیسم کودکان را شناسایی کند.

بر اساس اطلاعات و گفته‌های منابع آگاه، اپل می‌خواهد با همکاری دانشگاه «دوک» الگوریتمی برای کمک به تشخیص اوتیسم کودکان بسازد. طبق داده‌های موجود، در این تحقیقات مشترک بر استفاده از دوربین آیفون برای تشخیص وضعیت تمرکز کودکان، حرکات آن‌ها و سایر روش‌های تشخیصی تمرکز خواهد شد.

شرکت بیوتکنولوژی Biogen قبلا اعلام کرده بود که با اپل وارد همکاری شده تا درباره روش‌های استفاده از آیفون و اپل واچ تحقیق کند و میزان افت شناختی یا سایر علائم بالقوه افسردگی را تشخیص دهد. وال استریت ژورنال می‌گوید اگرچه این دو قابلیت ممکن است هرگز به گوشی‌های اپل راه پیدا نکنند، اما نباید فراموش کنیم که این شرکت قبل از ارائه قابلیت‌های سلامتی قلب در اپل واچ تحقیقاتی مختلفی را در این زمینه انجام داده بود.

گزارش امروز مدعی است که اپل برای جلوگیری از بروز مشکلات حریم خصوصی همه الگوریتم‌ها از جمله الگوریتم‌های تشخیص اولیه اوتیسم کودکان را به‌صورت محلی روی دستگاه کاربر اجرا خواهد کرد. به عبارت دیگر، هیچ اطلاعاتی به سرورهای اپل یا فضای ابری فرستاده نمی‌شود تا مورد پردازش قرار بگیرد.

وال استریت ژورنال تاکید کرده که این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است، اما مدیران اپل از بابت پتانسیل‌های آن اشتیاق زیادی دارند و امیدوارند که در آینده بتوانند این ویژگی را روی گوشی‌های هوشمند خود ارائه کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی