ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

درخشش تسلا مدل Y در تست گوزن [تماشا کنید]

تست گوزن (موس) هم سرگرم کننده است و هم عملکرد دینامیکی خودرو را به چالش می‌کشد. به طور کلی محصولات شرکت تسلا به علت مرکز ثقل پایین و همینطور لاستیک با ابعاد بزرگ عملکرد خوبی ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

تست گوزن (موس) هم سرگرم کننده است و هم عملکرد دینامیکی خودرو را به چالش می‌کشد. به طور کلی محصولات شرکت تسلا به علت مرکز ثقل پایین و همینطور لاستیک با ابعاد بزرگ عملکرد خوبی را از خود در این تست نشان می‌دهند. پیش از این شاهد تست مدل 3 و همینطور مدل S بودیم که عملکرد مناسبی از خود بر جای گذاشته است.

حال نوبت تسلا مدل Y رسیده است. در تست موس تسلا مدل Y توانست مسیر را با حداکثر سرعت 83 کیلومتر بر ساعت پشت سر بگذارد که مشابه با تسلا مدل 3 است.

فرمان پذیری خوب در کنار تنظیمات مناسب سیستم کنترل کشش (ESC) و سیستم تعلیق مناسب در کنار مرکز ثقل پایین به مقدار قابل توجهی به تسلا مدل Y کمک می‌کند تا با کمترین خطای ممکن این تست را پشت سر بگذارد.

پیش از این فولکس واگن ID.4 و مزدا Mx-30 به عنوان رقیبان اصلی تسلا مدل Y عملکرد مناسبی را در این تست از خود برجای گذاشته بودند. اما رقیبان بنزین سوز یعنی مرسدس AMG A45 S و فولکس واگن پاسات Variant عملکرد ضعیف‌تری به نسبت رقبای برقی خود داشتند و به حداکثر سرعت 75 کیلومتری در این تست رسیدند.

بدنام ترین خودرو در این تست تویوتا هایلوکس است که تا مرز چپ شدن پیش می‌رود که برای خودروساز برجسته‌ای همچون تویوتا عملکرد غیر قابل قبولی است.

تسلا مدل Y در واقع نسخه کراس اور تسلا مدل 3 است و تغییرات کوچک فنی به نسبت تسلا مدل 3 دارد.

انتظار می‌رود که تسلا مدل Y در آینده نزدیک و با تولید انبوه به یکی از محصولات پر فروش این شرکت تبدیل شود.

در حال حاضر محصولات شرکت تسلا عملکرد مناسبی در تست های ایمنی، دینامیکی و...از خود بر جای می‌گذارند و بیراه نیست که علاقه مندی زیادی به خرید محصولات این شرکت وجود دارد. گرچه هنوز محصولات تسلا راه زیادی تا بلوغ کامل در پیش دارند و هنوز از نظر کیفی و کمی به پای محصولات بنزین سوز نمی رسند.

در حال حاضر تسلا مدل Y در سایت های تولیدی کالیفرنیا، شانگهای و در آینده نزدیک آلمان به تولید می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی