ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال کرونا به زبان فارسی و انگلیسی

وزارت بهداشت اعلام کرد تمامی افرادی که یک یا دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال خود را به زبان فارسی و انگلیسی، به رایگان دریافت کنند. ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۹ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۰

وزارت بهداشت اعلام کرد تمامی افرادی که یک یا دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال خود را به زبان فارسی و انگلیسی، به رایگان دریافت کنند.

گفتنی است با تسریع روند واکسیناسیون در کشور، برخی محدودیت‌ها برای حضور افراد در مکان‌های عمومی با داشتن کارت واکسن دیجیتالی برداشته خواهد شد.

درواقع افرادی که کارت واکسن دیجیتال فارسی در اختیار داشته باشند، می‌توانند به زودی بدون محدودیت در اماکن آموزشی، ورزشی و رفاهی حضور داشته باشند و برخی اصناف و مشاغل نیز با داشتن کارت واکسن دیجیتال می‌توانند به فعالیت خود بدون محدودیت‌ ادامه بدهند.

در سامانه salamat.gov.ir گزینه‌ای برای دریافت کارت واکسن به زبان انگیسی نیز قرار داده شده است تا افرادی که قصد سفر به خارج از کشور دارند بتوانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال خود را به زبان انگلیسی دریافت کنند.

همان‌طور که گفته شد دریافت این کارت رایگان است و به نظر می‌رسد بزودی و با واکسینه شدن افراد بیشتری، در اختیار داشتن کارت دیجیتالی واکسن  برای حضور در برخی مکان‌ها الزامی شود.

برای دریافت کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی، پس از ورود به سامانه کافی است گزینه مربوطه را انتخاب کنید و با وارد کردن کد ملی مراحل را طی کنید.

بعد از ثبت نام در سامانه با وارد کردن کد ملی، متقاضیان دریافت کارت واکسن پیامکی را دریافت می‌کنند که از طریق آن می‌توانند کارت واکسن را دانلود کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی