ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارلینک
تکنولوژی

استارلینک احتمالا از اواخر ۲۰۲۲ شروع به سرویس‌دهی در هند می‌کند

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اگرچه عمر کوتاهی دارد، اما توانسته سروصدای زیادی در جهان ایجاد کند و حالا می‌خواهد راهش را به بازار هند باز کند. یکی از مقامات بلندپایه اسپیس ایکس اعلام کرده این کمپانی ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اگرچه عمر کوتاهی دارد، اما توانسته سروصدای زیادی در جهان ایجاد کند و حالا می‌خواهد راهش را به بازار هند باز کند. یکی از مقامات بلندپایه اسپیس ایکس اعلام کرده این کمپانی به دنبال شروع سرویس‌دهی در این کشور از دسامبر ۲۰۲۲ (آذر-دی ۱۴۰۱) است و می‌خواهد روی مناطق روستایی تمرکز کند.

طبق گزارشی جدید، این کمپانی به دنبال برگزاری گفتگوهای مجازی با اعضای پارلمان، وزیران و سایر مقامات دولتی است تا درباره تاثیری که اینترنت می‌تواند روی زندگی مردم روستایی داشته باشد، صحبت کند. اسپیس ایکس می‌خواهد از دسامبر ۲۰۲۲ شروع به سرویس‌دهی در این کشور کند و هدفش مجوز ۲ میلیون ترمینال تا این تاریخ است.

مدیر استارلینک در هند، «سانجی بهارگاوا» گفته به دنبال برگزاری چنین گفتگوهایی در ماه جاری میلادی است:

«مشتاقم در ماه اکتبر گفتگوهای مجازی ۳۰ دقیقه‌ای با نمایندگان پارلمان، وزیران و مقامات دولتی داشته باشم تا ببینم آن‌ها هم فکر می‌کنند که اینترنت می‌تواند به بهبود زندگی مردم کمک کند. ما احتمالا روی ۱۰ حوزه روستایی «لوک سبها» برای ارسال ۸۰ درصد ترمینال‌های بازار هند تمرکز می‌کنیم.»

استارلینک هند

بهارگاوا در گذشته گفته بود میزان پیش سفارش در هند از مرز ۵ هزار عبور کرده و این کمپانی می‌خواهد به کار در مناطق روستایی برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای ادامه دهد.

در حالی اسپیس ایکس از ورود به بازار هند خبر داده که رقابت در این بازار بسیار شدید است و شرکت‌های هندی نفوذ بالایی در این کشور دارند. با این وجود، اکثر این شرکت‌ها ارتباط زمینی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و اسپیس ایکس با استارلینک می‌خواهد اینترنت ماهواره‌ای ارائه کند.

انتظار می‌رود تا اواخر سال آینده میلادی استارلینک به بسیاری از کشورهای جهان ورود پیدا کند و کاربران اینترنت پرسرعت را تجربه کنند. البته مجوزهای لازم و قیمت تقریبا بالای این سرویس می‌تواند از رشد چشمگیرش در آینده نزدیک جلوگیری کند. در کنار این موارد، نباید از کمبود تراشه و مشکلاتی که می‌تواند برای تولید ترمینال یا دیش ایجاد کند، چشم‌پوشی کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی