ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

استیو جابز ۱۰ سال پیش در چنین روزی درگذشت

استیو جابز یک دهه پیش در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۱ (۱۳ مهر ۱۳۹۰) بر اثر ابتلا به سرطان پانکراس دار فانی را وداع گفت، اما میراث‌های مختلفی از خود به جای گذاشته. خبر مرگ استیو ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

استیو جابز یک دهه پیش در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۱ (۱۳ مهر ۱۳۹۰) بر اثر ابتلا به سرطان پانکراس دار فانی را وداع گفت، اما میراث‌های مختلفی از خود به جای گذاشته. خبر مرگ استیو جابز در آن زمان واکنش افراد سرشناس زیادی را در پی داشت و اکنون پس از یک دهه هم شاهد چنین موضوعی هستیم.

استیو جابز بدون شک یکی از تاثیرگذارین افراد کره زمین است که در دوران زندگی‌اش، دستاوردهای مهمی داشته. جابز به همراه وزنیاک اپل را تاسیس کرد، شرکتی که حالا باارزش‌ترین کمپانی جهان محسوب می‌شود و محصولات مهمی مانند آیفون و آیپد را در بازار عرضه می‌کند. حالا یکی از تاثیرگذارترین نیروهای سابق اپل یعنی «جانی آیو» به مناسب درگذشت مدیرعامل سابق این کمپانی نامه‌ای احساسی منتشر کرده است.

جانی آیو به مناسب ۱۰ سالگی درگذشت استیو جابز یک متن یا به گونه‌ای یادگاری برای وال استریت ژورنال نوشته و در آن از خاطرات ۱۵ سال همکاری‌اش با مدیرعامل سابق اپل سخن گفته است.

به گفته آیو، او و جابز اکثر روزها با یکدیگر ناهار می‌خوردند و این زمان را یکی از شادترین دوران‌های زندگی‌اش می‌داند:

«ما بیشتر روزها با یکدیگر ناهار می‌خوردیم و بعدازظهرهای خود را در محوطه استودیو طراحی می‌گذراندیم. آن‌ها برخی از شادترین، خلاقانه‌ترین و لذت‌بخش‌ترین دوران زندگی‌ام بودند. من عاشق نحوه دیدن جهان از سوی جابز بودم. طرز فکر او بسیار زیبا بود.»

استیو جابز

آیو در ادامه نوشته‌اش گفته او و جابز کنجکاوی مشترکی داشتند که همین کنجکاوی منجر به شکل‌گیری یک همکاری لذت‌بخش شد: «او بدون شک یکی از کنجکاوترین انسان‌هایی بود که تا بحال ملاقات کرده‌ام.»

آیو می‌گوید جابز از خودش توقع زیادی داشت و سخت کار می‌کرد تا با ظرافت و نظم مثال‌زدنی فکر کند: «زمانی که نمی‌توانست بطور رضایت بخشی فکر کند، به همان شکلی شکایت می‌کرد که من از زانوهایم شکایت می‌کنم.»

آیو متنش را با جملات زیر به پایان رسانده:

«آخرین کلمات استیو به من این بود که دلش برای صحبت باهم تنگ می‌شود. من روی زمین کنار تختش نشسته بودم و پشتم به دیوار بود. پس از مرگش، به باغ رفتم. صدای چفت در جوبی که به آرامی بسته بودم را به یاد می‌آورم.

در باغ نشستم و به این موضوع فکر کردم که چگونه صحبت کردن اغلب مانع از فکر کردن و شنیدن می‌شود. شاید به همین دلیل بسیاری از وقت‌های ما به سکوت می‌گذشت. دلم برای استیو تنگ شده و همیشه دلم برای صحبت کردن با او تنگ می‌شود.»

جانی آیو تنها فردی نیست که از استیو جابز در ۱۰ سالگی درگذشتش یاد کرده. دیروز هم یکی از خبرنگاران از حرکت جسورانه مدیرعامل سابق اپل برای نمایش مقاومت نسل اول آیفون خبر داد. به گفته وی، استیو جابز برای اینکه مقاومت این گوشی هوشمند را نشان دهد، نمونه اولیه‌اش را در مقابل خبرنگاران به هوا پرتاب کرد و دستگاه به زمین خورد، البته سالم باقی ماند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • avvvvab
  avvvvab | ۱۴ مهر ۱۴۰۰

  نکته:
  پزشکی نوین، درمانی برای سرطان ندارد
  چون اگر داشت شاهان و خرپولان عالم از سرطان نمی‌مردند
  ولی طب گیاهی دارد
  Shiban

مطالب پیشنهادی