ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ارتش آمریکا روی توسعه «کلاه خواب» با هدف بهبود سلامت مغزی سربازان سرمایه‌گذاری می‌کند

ارتش ایالات متحده با همکاری محققان دانشگاه «رایس» روی توسعه کلاه مخصوص خواب سرمایه گذاری می‌کند که با پایش اختلالات خواب، می‌تواند به سلامت مغزی سربازان کمک کند. این گجت پوشیدنی با نام «sleeping cap» ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

ارتش ایالات متحده با همکاری محققان دانشگاه «رایس» روی توسعه کلاه مخصوص خواب سرمایه گذاری می‌کند که با پایش اختلالات خواب، می‌تواند به سلامت مغزی سربازان کمک کند.

این گجت پوشیدنی با نام «sleeping cap» با قرار گرفتن روی سر، تمام ناحیه جمجمه را می‌پوشاند و سیگنال‌های مغزی را در هنگام خواب تجزیه و تحلیل می‌‌کند. قرار است این  سیستم نوآورانه توسط محققان دانشگاه رایس، بیمارستان متدیست هوستون و کالج پزشکی بیلور توسعه ‌یابد تا اختلالات خواب را در زمان واقعی درمان کند. اما ابتدا هدف آنها ردیابی و تنظیم وضعیت جریان مایع مغزی نخاعی است که مواد زائد را از مغز خارج می‌‌کند.

در حال حاضر، این کار با تجهیزات تصویربرداری رزنانس مغناطیسی انجام می‌شود. «پل چروکوری»، مدیر اجرایی موسسه علوم زیستی و مهندسی زیست رایس می‌گوید پنتاگون می‌خواهد جایگزین مناسب‌تر و البته جمع و جورتری برای این کار توسعه دهد.

از آنجا که اسکن مغزی با MRI به راحتی قابل حمل نیست، وزارت دفاع آمریکا در تلاش است این کار را با کمک کلاه کوچک قابل حمل انجام پذیر کند تا بتواند سلامت مغزی سربازان را در طول خواب رصد کرده و در صورت لزوم با تعدیل آن به سلامت مغزی آنها کمک کند.

برای توسعه چنین سیستمی از حسگرهای مختلفی استفاده می‌شود و هوش مصنوعی نیز به کمک متخصصان خواهد آمد. محصول نهایی می‌تواند چندین جریان داده را از طریق نرم افزار یادگیری ماشین با هم ادغام کند تا به پزشکان تصویری واقعی از پاکسازی مغز در عمل ارائه دهد. این تیم قصد دارد نتایج اولیه پروژه را طی یک سال آینده ارائه بدهد.

این پروژه می‌تواند به روش‌های درمانی جدیدی برای بهبود بیماری‌های مغزی کمک کند. همچنین می‌تواند به سلامت خواب و در نتیجه سلامت مغزی سربازان نیز کمک کند. سلامت خواب سربازان می‌‌تواند به آنها کمک کند تا کارایی بالاتری را در حین انجام وظیفه داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی