گوگل از اپیک گیمز به دلیل نقض قوانین پلی استور شکایت کرد

گوگل از اپیک گیمز به دلیل نقض قوانین پلی استور شکایت کرد

گوگل با تنظیم شکایتی از اپیک گیمز، این شرکت توسعه‌دهنده بازی را متهم کرده که سیستم پرداخت جدید این شرکت با قوانین پلی استور منافات دارد و باعث می‌شود هزینه خدمات توافق شده با گوگل را پرداخت نکند.

گوگل ادعا می‌کند که اپیک گیمز با سیستم پرداخت درون برنامه‌ای برای بازی فورتنایت در واقع قرارداد مربوط به سیستم پرداخت پلی استور را نقض کرده و کارمزدهای مربوط به خرید‌های درون برنامه‌ای را به این شرکت پرداخت نمی‌کند.

گوگل می‌گوید این شرکت توسعه‌دهنده بازی با ارائه نسخه‌ای از بازی فورتنایت با روش پرداخت متفاوت، عمدا شرایط قرارداد مالی خود را تغییر داده و به شکلی عمل کرده که صورت‌حساب گوگل پلی برای خریدهای درون برنامه‌ای در این سیستم نباشد.

گوگل ادعا می‌کند به دلیل نقض قرارداد، میلیون‌ها کاربر سیستم عامل اندروید که بازی فورتنایت را از طریق گوگل پلی دانلود کرده‌اند، با وجود حذف آن از فروشگاه، همچنان قادر به دسترسی به سیستم پرداخت خارجی اپیک گیمز هستند. به گفته گوگل، این موضوع به اپیک گیمز اجازه می‌دهد تا از هزینه خدمات توافق شده خود با گوگل برای این خریدها فرار کند.

گوگل در شکایت خود به این موضوع اشاره کرده که چنین رویکردی ناعادلانه است. گوگل می‌گوید کاربران و توسعه‌دهندگان مجبور نیستند از گوگل پلی استفاده کنند. اما این شرکت می‌گوید اگر کاربران و توسعه‌دهندگان بخواهند از این خدمات بهره ببرند،‌ خط مشی‌های گوگل پلی و توافق‌نامه‌های گوگل با توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان دستگاه را باید مدنظر قرار دهند و از آنها تخطی نکنند.

گوگل در ادعای خود به این نکته اشاره کرد که این شرکت هیچ مشکلی با اپیک گیمز برای ارائه نسخه‌ای از بازی فورتنایت با سیستم پرداخت غیر از گوگل پلی برای کاربران اندرویدی ندارد ولی باید همه چیز براساس قراردادها و خط‌مشی‌های پلی استور پیش برود تا منافاتی با قوانین مطرح شده از سوی این شرکت نداشته باشد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato