مدیرعامل ایرانسل از موافقت‌ها و مخالفت‌های خود پیرامون طرح صیانت می‌گوید

مدیرعامل ایرانسل از موافقت‌ها و مخالفت‌های خود پیرامون طرح صیانت می‌گوید

مدیرعامل ایرانسل با بیان اینکه مذاکره با پلتفرم‌های خارجی در راستای طرح صیانت با توجه به تحریم‌ها فعلا امکان‌پذیر نیست، اعلام کرد با حمایت دولت و ارائه زیرساخت مناسب، می‌توانن نمونه بومی اینستاگرام را عرضه کرد.

«بیژن عباسی آرند» در حاشیه نشست خبری ایرانسل به مناسبت پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن‌همراه ایرانسل، به موضوع طرح صیانت اشاره کرده و گفت:

«این طرح در مراحل اولیه بوده و نکات منفی آن بایستی حذف شود تا به توسعه کسب‌وکار در فضای مجازی کمک کند. اگر حمایت‌ها به گونه‌ای باشد که کسب‌وکارها بتوانند روند خود را به صورت عادی طی کنند، می‌توانند بازار خود را پیدا کرده و مردم نیز تجربه مناسبی خواهند داشت. همانند تجربه اسنپ که با استقبال کاربران ایرانی رو به رو شد.»

او معتقد است تشکیل کمیسیون مطرح شده در طرح صیانت، می‌تواند اختیارات وزارت ارتباطات را بگیرد؛ موضوعی که می‌تواند برای ایرانسل، حاشیه‌ساز باشد.

عباسی در ادامه به بحث حمایت از سرویس‌های داخلی در طرح صیانت اشاره کرده و اظهار داشت برای توسعه شبکه‌های اجتماعی بومی با این موضوع موافق بوده و با حمایت دولت، امری شدنی است:

«برای عرضه نمونه داخلی اینستاگرام، به چند دیتاسنتر بزرگ جهت ذخیره داده‌ها نیاز است. فراهم سازی چنین زیرساختی از عهده بخش خصوصی و حتی اپراتورها خارج بوده و نیاز به ورود حاکمیت است.»

متعهد و ملزم ساختن پلتفرم‌های خارجی برای فعالیت در داخل کشور نیز از دیگر موارد مطرح شده در طرح صیانت است که از نظر مدیرعامل ایرانسل امری منطقی بوده اما با توجه به تحریم‌ها، در کوتاه مدت امری امکان پذیر نیست:

«در کل معتقدیم اگر زیرساخت توسط دولت فراهم شود می‌توان به توسعه پلتفرم‌های داخلی کمک کرد. در این زمینه می‌توان اسنپ را مثال زد که صفر تا صد آن در ایران توسعه یافته و حداقل ۲۰ نفر از خارج ایران به داخل کشو بازگشتند تا در این شرکت فعالیت کنند. بایستی این زمینه را فراهم کرد تا افراد، دانش خود را در اختیار توسعه فناوری کشور بگذارند.»

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato