ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزارت دادگستری آمریکا احتمالا از اپل به‌خاطر انحصارطلبی شکایت می‌کند

وزارت دادگستری آمریکا در حال شتاب بخشیدن به تحقیقات درباره رفتارهای انحصارطلبانه اپل است و بر اساس گزارش‌ها، احتمال بالایی وجود دارد که این وزارت‌خانه به‌زودی شکایت خود را علیه کوپرتینویی‌ها تنظیم و ثبت کند. ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ آبان ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۰

وزارت دادگستری آمریکا در حال شتاب بخشیدن به تحقیقات درباره رفتارهای انحصارطلبانه اپل است و بر اساس گزارش‌ها، احتمال بالایی وجود دارد که این وزارت‌خانه به‌زودی شکایت خود را علیه کوپرتینویی‌ها تنظیم و ثبت کند.

به گزارش خبرگزاری The Information، منبع آگاه به این تحقیقات می‌گوید سرعت فعالیت‌های وزارت دادگستری آمریکا در طرح پرسش از اپل، مشتریان و رقبای این شرکت درباره سطح کنترل کوپرتینونشینان بر آیفون افزایش یافته است. وزارت دادگستری در طول تابستان احضاریه‌هایی را برای شرکای تجاری اپل ارسال کرده و نیروهای بیشتری را به فعالیت روی پرونده اپل منصوب کرده است.

در حال حاضر جزئیات بیشتری درباره این تحقیقات در دست نیست، اما منابع آگاه معتقدند که تحقیقات وزارت دادگستری در نهایت به ثبت شکایت منجر می‌شود. این وزارت‌خانه حدود دو سال است که درباره اپل تحقیق می‌کند و این تحقیقات بخشی از ارزیابی‌های بزرگتر وزارت دادگستری پیرامون اپل، گوگل، فیسبوک و آمازون است.

کارشناسان وزارت‌خانه با منتقدان اپل از جمله اسپاتیفای، «مچ گروب»، «بیس‌کمپ» و «تایل» صحبت کرده و همگی از سیاست‌ها و احاطه اپل بر اپ استور انتقاد داشته‌اند. دادستان‌هایی که روی این پرونده کار می‌کنند، در نهایت توصیه خود را اعلام خواهند کرد تا وزارت دادگستری برای شکایت از اپل تصمیم‌گیری کند.

با این وجود، تاکنون هیچ توصیه‌ای به شکل رسمی ارائه نشده و این احتمال مطرح است که در تکمیل تحقیقات شکایتی از اپل صورت نگیرد.

اپل چند وقت پیش از یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های قضایی خود سربلند بیرون آمد. قاضی در پرونده این شرکت با اپیک گیمز اعلام کرد که کوپرتینویی‌ها قوانین رقابت ایالات متحده را زیر پا نگذاشته‌اند. با این حال، منابع The Information می‌گویند تحقیقات وزارت دادگستری دامنه بزرگ‌تری از موضوعات را در بر می‌گیرد چون حتی به مسائلی مثل قابلیت Sign in With Apple و App Tracking Transparency می‌پردازد. بنابراین نمی‌توان گفت که نتیجه پرونده اپیک گیمز در این پرونده هم تکرار خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی