ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

واکنش رئیس‌جمهور درمقابل اختلال سامانه هوشمند سوخت: پیشگیری از حملات سایبری ضروری است

رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با بیان اینکه پیش بینی ، پیشگیری و تجهیز در مقابل حملات سایبری ضروری است، حمله به جایگاه سوخت را باعث اختلال و بی‌نظمی در زندگی مردم عنوان ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۵

رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با بیان اینکه پیش بینی ، پیشگیری و تجهیز در مقابل حملات سایبری ضروری است، حمله به جایگاه سوخت را باعث اختلال و بی‌نظمی در زندگی مردم عنوان کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه هیئت دولت گفت: «پیش بینی، پیشگیری و تجهیز در مقابل حملات سایبری ضروری است.»

به گفته رئیسی هدف حمله به سیستم جایگاه سوخت، ایجاد اختلال و بی نظمی در زندگی مردم بود.

او در ادامه توضیحات خود درباره این موضوع گفت: «مردم آگاهی خود را در مواجهه با این مشکل نشان دادند و با مسئولان همکاری کردند.»

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت عملکرد وزارت نفت بعد از این حمله سایبری گفت: «وزارت نفت نسبت به جبران آثار اخلال بوجود آمده اقدام نماید که حقی از مردم ضایع نگردد.»

رئیسی با اشاره به هدف این حمله سایبری گفت: «عده‌ای قصد دارند با ایجاد بی‌نظمی و اخلال در زندگی مردم آنان را عصبانی کنند.»

سامانه هوشمند سوخت و مشکلات روز گذشته

روز گذشته حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت‌رسانی دریافت سوخت را اختلال مواجه کرده بود و شهروندان همچنان تا امروز برای استفاده از جایگاه‌های سوخت دچار مشکلاتی هستند. به بررسی‌های میدانی و گزارش‌های مردمی روز گذشته بیانگر مشکل فنی در سیستم سوخت رسانی بود و در همین راستا سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از تشکیل جلسه فوری برای رفع اختلال سامانه هوشمند سوخت خبر داد.

از سویی دیگر رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌های کل کشور نیز تایید کرده که مشکل مذکور به خاطر حمله سایبری به این سامانه است.

هرچند «امین رضانواز» سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور نیز در گفتگو با صدا و سیما اعلام کرده بود«دستگاه‌های کارت‌خوان‌ سوخت به دلیل مسائل نرم‌افزاری و مستهلک شدن تجهیزات به مشکل خورده است.» اما در نهایت احتمال حمله سایبری از طرف مسئولان پذیرفته شد و دلیل اختلال پیش آمده در نهایت حمله سایبری عنوان شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • silent_eagle
    silent_eagle | ۵ آبان ۱۴۰۰

    اوکی ، بای

  • itookan
    itookan | ۵ آبان ۱۴۰۰

    عه!

مطالب پیشنهادی