آب پاکی طراح ارشد ب‌ام‌و روی دست منتقدان: محصولات جدید با جلوپنجره بزرگ تولید خواهند شد

آب پاکی طراح ارشد ب‌ام‌و روی دست منتقدان: محصولات جدید با جلوپنجره بزرگ تولید خواهند شد

محصولات اخیر کمپانی ب‌ام‌و به خاطر طراحی خاص و ابعاد غیرمتعارف جلوپنجره با انتقادهای فراوانی روبرو هستند و حتی بعضا به سوژه شوخی و تمسخر کاربران در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند. اما رئیس دپارتمان طراحی ب‌ام‌و یعنی آقای دوماگوی دوکج برای چندمین بار از این سبک جدید دفاع کرده و گفته محصولات آتی کمپانی باید چهره باصلابت و معناداری داشته باشند.

 آقای دوکج در مصاحبه خود با نشریه اتوکار انگلستان با اشاره به کانسپت i Vision Circular به این مساله اشاره کرده و افزوده:

«شما می‌توانید برای رسیدن به صلابت از ترفندهای زیادی استفاده کنید. همه می‌دانند که چگونه باید یک خودرو را جذاب کرد، اما اگر جذابیت معنادار نباشد، تهی خواهد بود.»

با وجود تحولاتی که در پیش است، آقای دوکج تاکید کرده که المان‌های هویتی مثل جلوپنجره کلیوی و هافمیستر کینک (خط شکسته موجود ستون C) کماکان حفظ خواهند شد. البته به گفته وی این دو المان تکامل پیدا کرده و نوآوری‌هایی در رابطه با آنها صورت خواهد گرفت؛ نصب سنسورها در پشت پنل جلوپنجره، همانند آنچه که در i4 و iX شاهد هستیم، یکی از این نوآوری‌هاست که آقای دوکج به آن اشاره کرده است.

آقای دوکج در مصاحبه خود به انتقادهای چند سال گذشته در رابطه با تغییر شکل جلوپنجره کلیوی نیز گریزی زده و گفته تغییرات این المان لازم و ضروری است، چرا که باید در آینده مشتریان جوان‌تر و طرفداران را همسوتر کرد. او افزوده طرفداران همیشه مشتری کمپانی نیستند و قصد بر اینست که مشتریان به طرفداران تبدیل شوند! آقای دوکج در این رابطه اظهار کرده:

«شما نمی‌توانید فقط با طراحی نمادهای خود را زنده نگه دارید، بلکه باید نمادهای تازه‌ای ساخت. چرا Neue Klasse یک مدل نمادین است؟ چرا مردم المان هافمیستر کینک را دوست دارند؟ چون که آنها نوآورانه بودند.»

بد نیست اشاره کنیم به عنوان بخشی از استراتژی گذر از این مرحله و ورود به عصر الکتریکی، ب‌ام‌و قصد دارد نام Neue Klasse (به معنای کلاس جدید) را احیا کند. این نام که در اصل به دهه ۶۰ میلادی تعلق دارد، به یک پلتفرم تطبیق‌پذیر اطلاق می‌شود. با آمدن این پلتفرم نوین پلتفرم‌های FAAR و CLAR از رده خارج خواهند شد.

آنطور که آقای دوکج اعلام کرده پلتفرم Neue Klasse نماد برقی‌سازی، دیجیتالیزه شدن و پایداری است. رئیس دپارتمان طراحی ب‌ام‌و به بحران مواد اولیه نیز اشاره کرده و گفته باید تا حد توان از کروم و چرم کمتر استفاده نمود و موادی پایدار و بازیافت‌شونده را جایگزین آنها کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato