ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل با نرخ وفاداری ۹۰ درصد مشتریان آیفون، جایگاه خود در بازار موبایل حفظ کرده است

اپل از زمان‌های گذشته یکی از قدرتمندترین برندها در زمینه وفاداری و تمایل مجدد مشتریان به خرید محصولاتش بوده است. اکنون داده‌های جدید تحلیلگران CIRP نشان می‌دهد که غول فناوری مستقر در کوپرتینو موفق شده تا ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ آبان ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

اپل از زمان‌های گذشته یکی از قدرتمندترین برندها در زمینه وفاداری و تمایل مجدد مشتریان به خرید محصولاتش بوده است. اکنون داده‌های جدید تحلیلگران CIRP نشان می‌دهد که غول فناوری مستقر در کوپرتینو موفق شده تا نرخ وفاداری بالای گوشی‌های آیفون خود را حفظ کند.

در این گزارش آمده است که ۹۰ درصد خریداران آیفون همچنان از گوشی‌های غول فناوری استفاده می‌کنند. داده‌های CIRP نشان می‌دهد که غول فناوری مستقر در کوپرتینویی تقریبا نیمی از کل فروش گوشی‌های ایالات متحده در مدت سه سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

منظور از نرخ وفاداری اپل، درصد مشتریانی است که گوشی آیفون جدیدی را خریداری می‌کنند و دستگاه‌های قبلی آن‌ها نیز آیفون بوده است.

از نظر نرخ وفاداری اپل بر بازار تسلط دارد و ۹۰ درصد از کاربران آیفون همچنان از خدمات این شرکت راضی هستند و از گوشی‌های غول فناوری استفاده خواهند کرد. در همین حال، تولیدکنندگان گوشی‌های اندروید در این زمینه رتبه‌های چندان بالایی ندارند، زیر جابجا شدن در اکوسیستم اندروید به دلیل وجود برندها و دستگاه‌های متنوع آسان‌تر است. با وجود این امر، وفاداری کلی تولیدکنندگان اندروید حدود ۹۰ درصد است.

متاسفانه داده‌های ارائه شده به صورت دقیق مشخص نمی‌کند که کدام تولیدکنندگان در این دسته بندی غالب‌تر یا محبوب‌تر است اما گفته شده که سامسونگ بالاترین نرخ وفاداری را دارد و حدود دو سوم مشتریان سامسونگ پیش از این نیز صاحب دستگاه دیگری از این شرکت بوده‌اند.

از طرفی دیگر، غول فناوری کره جنوبی یعنی سامسونگ موفق شده است تا تنها کمی بیشتر از ۵۰ درصد فروش گوشی‌های اندرویدی این منطقه را به خود اختصاص دهد. در ادامه گزارش با ارائه آمار و ارقام دقیق‌تر عنوان شده است که اپل ۴۳ درصد از فروش گوشی‌های موبایل ایالات متحده را در سه سال گذشته به خود اختصاص داده است در حالی که این مقدار برای سامسونگ ۳۱ درصد و برای ال‌جی ۹ درصد بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی