ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کاربران از مشکل مک‌اواس مانتری با هاب USB خبر می‌دهند

برخی از کاربران مک پس از ارتقا به سیستم عامل «مک‌اواس مانتری» که هفته گذشته منتشر شد، مشکلاتی در رابطه با کارکرد صحیح هاب و سایر دستگاه‌های USB با کامپیوترهای مک را گزارش کرده‌اند. ظاهرا ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰

برخی از کاربران مک پس از ارتقا به سیستم عامل «مک‌اواس مانتری» که هفته گذشته منتشر شد، مشکلاتی در رابطه با کارکرد صحیح هاب و سایر دستگاه‌های USB با کامپیوترهای مک را گزارش کرده‌اند. ظاهرا اپل در حال برطرف کردن مشکل به وجود آمده است.

گزارش‌های متعددی در ردیت، انجمن توسعه‌دهندگان اپل و انجمن‌های پشتیبانی این شرکت در مورد این مشکلات منتشر شده است. در برخی موارد، کاربران ادعا می‌کنند که پورت‌های USB 3.0 هاب آن‌ها پس از ارتقا به مانتری عملکرد خود را از دست داده‌اند، در حالی که پورت‌های USB-C یا HDMI هاب بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می‌دهند.

مک‌اواس مانتری

در گزارش دیگری که توسط کاربران اعلام شده، ظاهرا هاب USB در برخی موارد به صورت کامل عملکرد خود را از دست می‌دهند و برخی از مشکلات به نمونه‌ها تایید شده اپل مربوط می‌شوند. یکی از کاربران ردیت در گزارش خود بیان می‌کند:

هاب USB-C من در این بروزرسانی مشکل دارد. پورت HDMI روی هاب در این وضعیت کار می‌کند اما هیچکدام از پورت‌های USB3 کار نمی‌کنند. من پورت‌های مختلف را در مک مینی و هاب‌های مختلف را نیز امتحان کرده‌ام.

همچنین طبق گزارش این کاربر به نظر می‌رسد پشتیبانی اپل از مشکل به وجود آمده آگاه است و انتظار می‌رود در بروزرسانی‌های آینده برطرف شود.

بسیاری از گزارش‌ها توسط صاحبان کامپیوترهای مک مجهز به تراشه M1 اعلام شده است. با این وجود برخی از کاربران مشکلات مشابهی را در مک‌ها اینتل نیز گزارش کرده‌اند. به نظر می‌رسد مشکلات مربوط به USB در نسخه‌های اولیه بتا مانتری نیز گزارش شده است که نشان می‌دهد این مشکل می‌تواند به دلیل وجود یک نوع خطا قدیمی باشد که اپل هنوز آن را اصلاح نکرده است.

به این ترتیب، به نظر می‌رسد مشکلات USB در تمام نسخه‌های سیستم عامل مک‌اواس مانتری از جمله آخرین نسخه ۱۲.۰.۱ قابل مشاهده باشد. با این وجود می‌توان به کاربرانی که هنوز فرآیند ارتقا سیستم عامل خود را انجام نداده‌اند و به استفاده از هاب USB متکی هستند، توصیه کرد که تا زمان حل این مشکل توسط اپل صبر کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی