ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

قرارگاه ستاد کرونا: وارد موج ششم کرونا شده‌ایم

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان اینکه کشور وارد موج ششم کرونا شده است از شرایط نامطلوب کرونا در کشور خبر دارد و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون عمومی را ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۶

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان اینکه کشور وارد موج ششم کرونا شده است از شرایط نامطلوب کرونا در کشور خبر دارد و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون عمومی را راهی برای جبران مافات عنوان کرد.

«حمید سوری» با تاکید بر اینکه واکسیناسیون تنها یکی از راه‌های مقباله با کروناست گفت: «اکنون وارد پیک ششم کرونا شده ایم، چرا که طی دو هفته این شیب روند افزایشی در جامعه یعنی پیک بعدی شروع شده است. این امر باعث تاسف است که بلافاصله پس از پیک پنجم وارد پیک ششم شویم.»

او با اشاره به اینکه کشور شرایط خوبی ندارد، گفت: «با وجود این خوشبختانه در چند روز اخیر شرایط نامطلوب جبران شده است، اما هنوز هم با شرایط واکسیناسیون کامل با میانگین جهانی فاصله داریم.»

ایمنی جامعه نسبت به ویروس کرونا نسبی است

به گفته سوری تاریخ مشخصی برای پایان اپیدمی وجود ندارد و واکسیناسیون تنها یکی از راه‌های مقابله با کروناست و تمام کار نیست. باید حداقل هشتاد درصد جامعه واکسن را دریافت و ایمن شوند تا بتوان مدعی شد ایمنی نسبی در جامعه ایجاد شده است.

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین گفت: «ویروس برای ادامه حیات احتیاج به بدن انسان دارد، ویروس به دنبال بدن انسان هایی است که آمادگی لازم برای میزبانی آن را دارند، وقتی تعداد افراد ایمن در برابر کرونا با واکسیناسیون افزایش پیدا می کند، چرخش ویروس در جامعه نیز کند میشود.»

او در ادامه توضیحات خود برای راه‌های مدریت تلفات کرونا گفت: «سعی در به حداقل رساندن این چرخش داریم و اگر این ویروس تنها بتواند یک نفر را آلوده کند و به یک نفر سرایت کند، میتوان گفت به مصون بودن از آن ویروس رسیده ایم.اما هنوز با این شرایط فاصله زیادی داریم.»

او در پایان گفت‌وگوی خود با شبکه خبر تاکید کرد: «در خوش بینانه ترین حالت اکنون پنجاه و پنج درصد جامعه ایمن است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۸ آبان ۱۴۰۰

    و مدارس شهر های شمال که مقصد سفر و چریدن گوساله های نفهمیه که زندگی هیچ کس واسشون مهم نیست و فکر عشق و حال و "جوونیشون" هستن رو هم باز کردیم:)

مطالب پیشنهادی