ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بررسی ویندوز ۱۱
تکنولوژی

مایکروسافت با روشی تازه انتشار آپدیت‌های کوچک ویندوز ۱۱ را ممکن می‌کند

مایکروسافت با انتشار بیلد جدید ویندوز ۱۱ اینسایدر می‌گوید در حال کار روی روش جدیدی است تا انتشار به‌روزرسانی ویندوز را خارج از آپدیت‌های بزرگ سیستم عامل ممکن می‌کند. این به‌روزرسانی‌ها Online Service Experience Packs ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

مایکروسافت با انتشار بیلد جدید ویندوز ۱۱ اینسایدر می‌گوید در حال کار روی روش جدیدی است تا انتشار به‌روزرسانی ویندوز را خارج از آپدیت‌های بزرگ سیستم عامل ممکن می‌کند. این به‌روزرسانی‌ها Online Service Experience Packs نام دارند.

مایکروسافت در بحث صفحه تنظیمات Your Microsoft Account به این پک به‌روزرسانی جدید اشاره کرده است. این صفحه بخشی از آپدیت آتی ویندوز ۱۱ خواهد بود که اینسایدرها هم‌اکنون از طریق بیلد ۲۲۴۸۹ به آن دسترسی پیدا کرده‌اند. در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره ماهیت Online Service Experience Packs در دسترس نیست و نمی‌دانیم این پک‌ها کدام بخش سیستم را به‌روز می‌کنند. مایکروسافت در وبلاگ خود درباره بیلد جدید اینسایدرها می‌گوید:

«در طول زمان می‌خواهیم با Online Service Experience Packs از بازخوردهایی که از طریق Feedback Hub دریافت می‌کنیم، برای بهبود صفحه Your Microsoft account استفاده کنیم. این پک‌ها شبیه Windows Feature Experience Packs عمل می‌کنند و اجازه می‌دهند خارج از آپدیت‌های بزرگ سیستم عامل بتوانیم ویندوز را به‌روز کنیم. تفاوت میان این دو به‌روزرسانی این است که Windows Feature Experience Packs می‌تواند بهینه‌سازی‌های بزرگی را در بخش‌های مختلف ویندوز اعمال کند، در حالی که Online Service Experience Packs فقط بر بهینه‌سازی بخش‌های خاص مثل صفحه جدید Your Microsoft account تمرکز دارد.»

مایکروسافت درباره Windows Feature Experience Packs هم که در زمان ویندوز ۱۰ معرفی شده بود، اطلاعات زیادی منتشر نکرد. ولی این پک‌ها شامل به‌روزرسانی‌هایی برای Snipping Tool، پنل ورود متن و رابط کاربری Shell بودند.

بیلد جدید ویندوز اینسایدر همچنین پشتیبانی از Discovery of Designated Resolvers را به ارمغان می‌آورد. این قابلیت به ویژگی DNS over HTTPS اجازه می‌دهد پیکربندی‌های رمزنگاری‌شده DNS را فقط از روی آدرس IP آن‌ها از پایگاه‌های داده DNS پیدا کند. این نسخه اسم اپلیکیشن Connect را به Wireless Display تغییر می‌دهد و بخش Apps & Features را به دو قسمت Installed Apps و Advanced App Settings تقسیم می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی