سومین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت برگزار شد: نمایندگان اندرخم تصویب آیین‌نامه داخلی

سومین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت برگزار شد: نمایندگان اندرخم تصویب آیین‌نامه داخلی

اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، عصر امروز در سومین جلسه این کمیسیون به بررسی مواد آیین نامه داخلی پرداختند. به نظر می‌رسد روز سه‌شنبه هفته جاری بحث آیین‌نامه به پایان رسیده و نمایندگان سرانجام به بحث و بررسی درباره مواد طرح صیانت ورود کنند.

سومین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی با حضور اکثریت اعضا برگزار شد. در این جلسه 11 ماده دیگر از 17 ماده آیین نامه داخلی به رای گذاشته شد و برخی از این مواد تصویب و چند ماده نیز حذف شدند.

براساس ماده چهارم آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح صیانت تصویب شد جلسات این کمیسیون از رسانه ملی و تارنمای خبرگزاری مجلس پخش شود و رسانه‌های دارای مجوز حضور در جلسات صحن علنی مجلس مجاز به حضور در این جلسات باشند.

یکی دیگر از تصمیمات این جلسه امکان حضور نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، اتاق بازرگانی (صنایع، معادن و کشاورزی به‌عنوان بخش خصوصی)، دیوان محاسبات و دولت به‌همراه یک مشاور در جلسات این کمیسیون بود. همچنین با پیشنهاد سه نفر از اعضای کمیسیون یا هیئت رئیسه، می‌توان از هر شخصی همچون فعالان رسانه‌ای برای شرکت در جلسات دعوت به عمل آورد.

طبق ماده 11 آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک که به تصویب اعضای حاضر رسید، اسامی حاضران و غایبان هر جلسه در ابتدای جلسه توسط یکی از دبیران کمیسیون اعلام و گزارش آن به هیئت رئیسه مجلس اعلام می‌شود. همچنین هر یک از اعضا که سه جلسه رسمی متوالی یا پنج جلسه رسمی متناوب را به صورت غیرموجه غیبت کند به منزله استعفا از عضویت در کمیسیون تلفی شده و فرد جدید از کمیسیون‌های دیگر به کمیسیون مشترک اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است در جلسه پیشین کمیسیون مشترک، سه ماده آیین نامه بررسی شده و اکنون تنها بررسی مواد 15 تا 17 آیین نامه داخلی باقی مانده است که به جلسه بعدی که ساعت 16 روز سه شنبه 11 آبان برگزار خواهد شد، موکول شده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato