ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مایکروسافت تیمز با آواتارهای سه‌بعدی و فضاهای مجازی وارد دنیای متاورس می‌شود

چند روز پس از تغییر برند فیسبوک به متا جهت تمرکز روی ساخت دنیای مجازی متاورس برای مصرف‌کنندگان و کسب‌و‌کارها، حالا مایکروسافت اولین قدم‌ها برای ورود به این دنیا را برمی‌دارد. ردموندی‌ها از طریق پلتفرم ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۱ آبان ۱۴۰۰ | ۲۰:۴۴

چند روز پس از تغییر برند فیسبوک به متا جهت تمرکز روی ساخت دنیای مجازی متاورس برای مصرف‌کنندگان و کسب‌و‌کارها، حالا مایکروسافت اولین قدم‌ها برای ورود به این دنیا را برمی‌دارد. ردموندی‌ها از طریق پلتفرم Mesh، آواتارهای سه ‌بعدی را به تیمز می‌آورند و امکان برقراری جلسات مجازی را از طریق فضاهای مجازی یا متاورس فراهم می‌کنند.

با اعلام افزودن آواتارهای سه‌بعدی به تیمز در کنفرانس Ignite، ظاهرا مایکروسافت می‌خواهد برای ساخت متاورس به صورت مستقیم با متا رقابت کند، مخصوصا برای آینده دنیای کار. از زمان معرفی مایکروسافت Mesh، بسیاری آن را آینده جلسات در تیمز می‌دانستند و حالا مشخص شده که در نیمه اول ۲۰۲۲ به این پلتفرم می‌آید.

مایکروسافت چندین ماه پس از دورکاری افراد در سراسر جهان، ابزارهای جدیدی مانند Together Mode را به تیمز اضافه کرده تا جلسات تعاملی‌تر شوند. برای دسترسی به Mesh for Teams می‌توانید از دستگاه‌های مختلفی از گوشی‌های هوشمند گرفته تا هدست‌های واقعیت مجازی یا هولولنز استفاده کنید.

«نیکول هرسکوویتز»، مدیر عمومی مایکروسافت تیمز در مصاحبه با ورج گفته جلسات در دنیای مجازی، باعث خستگی کاربران می‌شود:

«پس از ۳۰ یا ۴۰ دقیقه حضور در جلسات، تمرکز و حفظ ارتباط بسیار سخت می‌شود.»

مایکروسافت با حالت Together Mode به دنبال کاهش این خستگی بود و حالا با پلتفرم Mesh می‌خواهد این خستگی را کمتر کند. در همین راستا مایکروسافت تیمز به آواتارهای سه‌بعدی جدید برای ورود به دنیای متاورس مجهز می‌شود و همانطور که بالاتر گفتیم، حتما نیازی به استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی برای بهره‌مندی از آن نیست و این آواتارها در دنیای دو بعدی و سه‌بعدی به نمایش گذاشته می‌شوند. اگر فردی علاقه‌ای به روشن کردن وبکم نداشته باشد، می‌تواند از نسخه انیمیشن خود استفاده کند.

مایکروسافت از هوش مصنوعی برای گوش دادن به صدای کاربر استفاده می‌کند و در ادامه آواتار شما را متحرک می‌کند. اگر بخواهید به جلسات فراگیرتر سه‌بعدی سوییچ کنید، زمانی که به دنبال بلند کردن دست خود باشید، این آواتار هم دستش را بلند می‌کند.

مایکروسافت با فضاهای فراگیر و ادغام Mesh با تیمز می‌خواهد یک متاورس برای کسب‌وکارها بسازد. ایجاد این فضاها در تیمز، امکان برقراری ارتباط میان افراد و انجام بازی‌ها را فراهم می‌کند و حتی می‌توان در این فضاها از اپ‌های مایکروسافت برای مشارکت در پروژه‌ها استفاده کرد.

مسلما برای بهترین تجربه باید از هدست واقعیت مجازی یا افزوده استفاده کنید، اما اجباری برای اینکار وجود ندارد. ردموندی‌ها در این پلتفرم از قابلیت ترجمه و رونویسی هم پشتیبانی می‌کنند، بنابراین بدون محدودیت‌های زبانی می‌توان با همکاران در کشورهای مختلف ارتباط برقرار کرد.

مایکروسافت تیمز متاورس

ردموندی‌ها از نیمه اول ۲۰۲۲ امکان استفاده از آواتارها و فضاهای مجازی را برای کاربران ممکن می‌کنند. کسب‌وکارها می‌توانند فضاهای مجازی خودشان یا متاورس‌ها را درون تیمز ایجاد کنند.

مایکروسافت چند روز پس از ری‌برند فیسبوک تصمیم به افزودن آواتارهای سه‌بعدی به تیمز گرفته و می‌خواهد قابلیت ساخت فضاهای مجازی یا متاورس‌ها را به کاربران ارائه کند. بنابراین باید در آینده منتظر رقابت سنگینی در این بخش از بازار باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • SAH GHK
    SAH GHK | ۱۲ آبان ۱۴۰۰

    چه فکر بکری برای یک رقیب سرسخت

مطالب پیشنهادی