ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فایرفاکس ۹۴ با ویژگی‌های کاربردی برای مدیریت بوک‌مارک‌ها و تب‌ها از راه رسید

کاربران سیستم عامل اندروید و iOS می‌توانند با دریافت نسخه فایرفاکس ۹۴، مدیریت بهتری روی تب‌های باز شده داشته باشند و در صورت نیاز بتوانند صفحاتی که اخیرا رویت کرده‌اند را مجددا مشاهده کنند. در ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۵

کاربران سیستم عامل اندروید و iOS می‌توانند با دریافت نسخه فایرفاکس ۹۴، مدیریت بهتری روی تب‌های باز شده داشته باشند و در صورت نیاز بتوانند صفحاتی که اخیرا رویت کرده‌اند را مجددا مشاهده کنند.

در واقع نسخه جدید فایرفاکس صفحه اصلی جدیدی در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند به راحتی به صفحات وب که قبلا آنها را باز کرده بودند و مطالعه‌شان ناقص مانده، مجددا مراجعه کنند.

موزیلا در پست وبلاگ خود اعلام کرد این به‌روزرسانی برای نسخه موبایل این مرورگر در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا تجربه کاربری بهتری در اختیار آنها قرار دهد و هدف آن آسان‌تر کردن مرور محتوای قبلی بدون وقفه است. کاربران با کمک ویژگی جدید «پرش به عقب» (jump back in)، می‌توانند مستقیما به آخرین تب باز شده بروند.

صفحه اصلی نسخه موبایل فایرفاکس نیز به صورت مناسبی بوک‌مارک‌های ذخیره شده اخیر و همچنین جستجوهای وب که اخیرا توسط کاربران انجام شده را فهرست می‌کند. همان‌طور که گفته شد، هدف از ارائه چنین ویژگی‌هایی این است که کاربران بدون اتلاف وقت بتوانند محتواهایی که قبلا در جستجوی آن بوده یا قصد دارند مجددا مورد مطالعه قرار دهند را به راحتی در اختیار داشته باشند.

موزیلا بر این باور است که کاربران تمایل ندارند تعدادی زیادی تب باز در جستجوهای خود داشته باشند. در نتیجه می‌توانند برای دسترسی آسان و سریع‌تر، این موارد را به صورت خودکار در صفحه اصلی خود بوک‌مارک کنند. جستجوی ذخیره شده به این شکل تا ۱۴ روز برای کاربران حفظ می‌شود.

چنین رویکردهایی باعث می‌شود کاربران تجربه بهتری در کار کردن با فایرفاکس ۹۴ داشته باشند و مدیریت بهتری روی محتواهای جستجو شده و محتواهایی که قصد دارند آنها را مجددا مرور کنند، داشته باشند.

لازم به ذکر است که ویژگی مربوط به تب‌ها در شروع تنها در دسترس کاربران اندرویدی قرار می‌گیرد. هرچند موزیلا می‌گوید در ماه‌های آینده کاربران iOS نیز می‌توانند این ویژگی را در اختیار داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی