ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

نظرسنجی ایلان ماسک در توییتر: با فروش ۱۰ درصد سهامم در تسلا موافقید؟

ایلان ماسک یک نظرسنجی در توییتر برگزار کرده و از فالوورهایش خواسته درباره فروش ۱۰ درصد سهامش در تسلا تصمیم‌گیری کنند. ماسک که ۱۷۰.۵ میلیون سهم تسلا را در اختیار دارد، گفته هر نتیجه‌ای که ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

ایلان ماسک یک نظرسنجی در توییتر برگزار کرده و از فالوورهایش خواسته درباره فروش ۱۰ درصد سهامش در تسلا تصمیم‌گیری کنند. ماسک که ۱۷۰.۵ میلیون سهم تسلا را در اختیار دارد، گفته هر نتیجه‌ای که این نظرسنجی داشته باشد، انجام می‌دهد.

ماسک که ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا است، در توییتی احتمال فروش ۱۰ درصد از سهامش در تسلا را مطرح کرده و از کاربران خواسته پشتیبانی خودشان از این ایده را مطرح کنند.

بر اساس نتایجی که تا به این لحظه به دست آمده، از میان ۲,۴۱۸,۱۹۹ رای، ۵۵.۸ درصد با فروش سهام تسلا موافق هستند و ۴۴.۱ درصد مخالفتشان با چنین موضوعی را اعلام کرده‌اند. ماسک در ادامه همین توییت هم گفته نتیجه نظرسنجی را هرچه که باشد، قبول می‌کند.

ماسک حقوقی از تسلا نمی‌گیرد اما همان سهامش در این کمپانی باعث شده به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. ۱۷۰.۵ میلیون سهم مدیرعامل تسلا ارزشی برابر ۲۰۸.۳ میلیارد دلار دارد و ۱۰ درصد آن، ۲۰.۸ میلیارد دلار می‌شود. در حالت کلی و طبق اطلاعات دسامبر سال گذشته، ماسک ۲۲.۴ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد.

تحلیلگران می‌گویند بدون توجه به نتیجه این نظرسنجی، ماسک برای اینکه بتواند مالیات پرداخت کند، باید بخشی از سهامش را بفروشد. علاوه بر این، کنگره آمریکا به دنبال یک طرح پیشنهادی برای دریافت مالیات از دارایی‌های میلیاردها برای کمک به پشتیبانی از طرح‌های اجتماعی و اقلیمی جو بایدن است. گزارشی در گذشته گفته بود که ماسک در سال ۲۰۱۸ هیچ مالیاتی پرداخت نکرده و در سال ۲۰۱۷ تنها ۶۵ هزار دلار مالیات داده است.

ایلان ماسک تسلا

در همین راستا، ماسک در توییتی گفته که تنها راه برای پرداخت مالیات، فروش سهام است:

«توجه داشته باشید که من از هیچ جایی حقوق نقد یا پاداش نمی‌گیرم. من تنها سهام دارد، بنابراین تنها راه برای پرداخت شخصی مالیات‌ها، فروش سهام است.»

البته این اولین باری نیست که ماسک احتمال فروش بخشی از سهامش در تسلا را مطرح می‌کند. چند روز پیش هم مدیرعامل تسلا گفته بود اگر سازمان ملل ثابت کند که با ۶ میلیارد دلار می‌توان مشکل گرسنگی در جهان را برطرف کرد، دست به چنین کاری می‌زند. ماسک هم اکنون طبق شاخص بلومبرگ، ثروتی به ارزش ۳۳۸ میلیارد دلار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • آرین ورناصری
    آرین ورناصری | ۱۶ آبان ۱۴۰۰

    نمیتونه سهام یه چیز دیگرو بفرشه

مطالب پیشنهادی