ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

عقب‌نشینی اپل: تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ بدون از کار افتادن فیس آیدی ممکن می‌شود

اپل قصد دارد با بروزرسانی نرم افزاری، امکان تعمیر نمایشگر آیفون ۱۳ را از حالت انحصاری توسط تعمیرکاران رسمی اپل خارج کند تا سایر تعمیرکاران نیز بتوانند این کار را انجام دهند و مشکلی برای ...

اپل قصد دارد با بروزرسانی نرم افزاری، امکان تعمیر نمایشگر آیفون ۱۳ را از حالت انحصاری توسط تعمیرکاران رسمی اپل خارج کند تا سایر تعمیرکاران نیز بتوانند این کار را انجام دهند و مشکلی برای سیستم امنیتی فیس آیدی ایجاد نشود.

سری آیفون ۱۳ با بریدگی بالای نمایشگر کوچکتری نسبت به نسل قبلی معرفی شدند، اما یکی دیگر از تغییراتی که آیفون جدید به همراه خود آورد این بود که نمایشگر دستگاه به گونه‌ای به فیس آیدی متصل شده که امکان تعمیر موبایل را از تعمیرکاران غیررسمی اپل می‌گیرد و در صورت تعمیر دستگاه توسط چنین افرادی، فیس آیدی از کار می‌افتد.

این موضوع باعث شد بسیاری از تعمیرکاران ابراز نارضایتی کنند. اکنون گفته می‌شود اپل تصمیم گرفته سیاست خود را تغییر دهد و با آپدیت نرم افزاری امکان تعمیر دستگاه را در اختیار تعمیرکاران غیررسمی اپل نیز قرار دهد. در این صورت اگر تعمیرکاران غیررسمی نیز بخواهند نمایشگر آیفون ۱۳ را تعمیر کنند،‌ انتظار می‌رود فیس آیدی از کار نیفتد.

در واقع اپل در سری آیفون ۱۳، میکروکنترلر کوچکی به دستگاه اضافه کرده که هنگام تعمیر نمایشگر، لازم است تعمیرکاران این میکروکنترلر را با استفاده از ابزارهایی مخصوصی که در اختیار تعمیرکاران رسمی این شرکت قرار دارد، از محل خود خارج کنند. در غیر صورت فیس آیدی موبایل غیرفعال می‌شود. البته تعمیرکارانی که چنین ابزاری را در اختیار ندارند، می‌توانند در پروسه طولانی‌تری درنهایت کار خود را پیش ببرند، ولی با مشکلاتی روبرو خواهند شد و نیاز به لحیم کاری دقیق نیز وجود دارد که تعمیرپذیری دستگاه را مشکل می‌کند.

با آپدیت نرم افزاری اپل قصد دارد نیاز انتقال میکروکنترلر به نمایشگر جدید را حذف کند و با این حساب سایر تعمیرکاران بدون ابزار تخصصی نیز بتوانند نمایشگر آیفون ۱۳ را بدون غیرفعال شدن فیس آیدی تعمیر کنند.

هنوز اطلاعاتی در مورد زمان انتشار آپدیت نرم افزاری اپل منتشر نشده است. هرچند نسخه سیستم عامل iOS 15.2 در حال حاضر در مرحله آزمایشی بتا است و این احتمال وجود دارد در بروزرسانی بعدی سیستم عامل این مساله نیز مرتفع شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی