یک آیفون در سقوط از پنجره هواپیمای در حال حرکت جان سالم به در برد

یک آیفون در سقوط از پنجره هواپیمای در حال حرکت جان سالم به در برد

آیفون خلبان یک هواپیمای «سمینول» که با سرعت ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در حال تیک‌آف بود، از پنجره هواپیما به بیرون پرت شد و به شکل معجزه‌آسایی سالم ماند. این اتفاق در فرودگاه اجرایی اورلاندو در ایالات متحده آمریکا رخ داده است.

در حال حاضر اطلاعاتی درباره چگونگی به بیرون پرت شدن آیفون از داخل هواپیما در دسترس نیست، اما ظاهرا به محض آن که گوشی به بیرون پرتاب شده، خلبان با برج مراقبت تماس گرفته و موضوع را به اطلاع آن‌ها رسانده تا در صورت امکان دستگاه را پیدا کنند.

در ادامه برج مراقبت با انجام هماهنگی‌های لازم به تیم گشت‌زنی اجازه می‌دهد تا در باند پرواز به دنبال این آیفون بگردند. آن‌ها هم گوشی را صحیح و سالم پیدا می‌کنند. تیم بازیابی در گفتگو با برج مراقبت که فایل صوتی آن منتشر شده، اعلام می‌کند که گوشی هیچ مشکلی ندارد و به درستی عمل می‌کند. این اتفاق تعجب اپراتور برج مراقبت را به دنبال دارد.

عکس تزئینی است

همان‌طور که اپراتور برج مراقبت می‌گوید، نمایشگر آیفون در بسیاری از مواقع حتی در سقوط از ارتفاع چند متری هم جان سالم به در نمی‌برد، اما در این اتفاق نادر با وجود سرعت بالای هواپیما هیچ مشکلی برای آن پیش نیامده است. اگرچه در این گزارش اثراتی از شانس به چشم می‌خورد، اما باید به تیم مهندسی اپل هم تبریک گفت.

تاکنون گزارش‌های مختلفی از زنده ماندن آیفون بعد از افتادن در آب برای مدت‌های طولانی، از چند ساعت تا چند ماه، منتشر شده است. چند وقت پیش کاربری در آلمان آیفون ۱۲ پرو خود را که چند ساعت در کف یک کانال گل‌آلود افتاده بود، سالم از آب درآورد. چند سال پیش هم یک آیفون ۴ بعد از یک سال ماندن در دریاچه از آب بیرون آورده شد و همچنان کار می‌کرد. با این حال، شاید نکته این باشد که داستان زنده ماندن‌های آیفون خیلی بیشتر از داستان خرابی‌های آن رسانه‌ای می‌شود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato