آمار توزیع اینترنت کاربران مایکت منتشر شد: ترجیح اینترنت همراه به ثابت برای دانلود

آمار توزیع اینترنت کاربران مایکت منتشر شد: ترجیح اینترنت همراه به ثابت برای دانلود

آمار توزیع اینترنت کاربران مایکت بیانگر سهم ۶۸ درصدی کاربران اینترنت همراه اول و ایرانسل است. این موضوع حاکی از آن است که کاربران برای دانلود اپلیکیشن و بازی موبایلی و تماشای فیلم، اینترنت همراه را به ثابت ترجیح می‌دهند. عدم توسعه زیرساخت‌های اینترنت ثابت در کشور و کیفیت و سرعت بهتر اینترنت همراه در مقایسه با ثابت را می‌توان از جمله دلایل احتمالی ثبت این آمار دانست.

مایکت در سال‌های اخیر با رشد قابل توجهی رو به رو شده است و توانسته سهم مناسبی را از بازار استورهای اندرویدی نصیب خود کند. از همین روی آمارهای منتشر شده از سوی این مجموعه، دید بسیار خوبی را در اختیار فعالین این حوزه قرار می‌دهد.

بررسی‌های انجام شده بر اساس ترافیک مصرفی مهر ماه ۱۴۰۰، عددی بیش از ۹ هزار ترابایت را نمایش می‌دهد. این آمار حاکی از رشد ۲۸ درصدی ترافیک مصرفی ماهانه مایکت در مقایسه با ماه‌های ابتدایی امسال است که پیش از این در نشست خبری مایکت اعلام شده بود.

اطلاعات دیگری که از بررسی‌های انجام شده توسط مایکت به دست آمده‌، آماری از توزیع اینترنت کاربران مایکت بین سرویس‌دهندگان اینترنت در کشور است.

بر اساس این آمار، ۶۸.۵ درصد از کاربران مایکت از اینترنت‌های ارائه شده توسط همراه اول و ایرانسل برای حضور و فعالیت در مایکت استفاده می‌کنند. نکته جالب توجه، سهم تقریبا برابر کاربران این دو اپراتور در مایکت است. همچنین ۱۶ درصد از کاربران مایکت از اینترنت مخابرات برای دانلود و تماشای فیلم و سایر خدمات مایکت استفاده می‌کنند.

نزدیک به ۸ درصد کاربران مایکت نیز مشترک باقی ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت هستند. ۷.۵ درصد از کاربران نیز به علت VPN یا سایر موارد، آی‌پی‌هایشان قابل تشخیص نبوده است.

لازم به ذکر است این آمار براساس رنج‌های آدرس آی‌پی هر یک از سرویس‌دهنده‌های اینترنت، با بررسی مجموع حجم اینترنت مصرفی کاربران در مهرماه ۱۴۰۰ تهیه شده است. با توجه به اینکه اطلاعات رنج آی‌پی‌ها عمدتا از اینترنت دریافت شده است، ممکن است این آمارها خطای جزئی داشته باشد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato