احتمال عرضه خودروی اپل در سال ۲۰۲۵ قوت گرفت

احتمال عرضه خودروی اپل در سال ۲۰۲۵ قوت گرفت

چند روز پیش بلومبرگ در گزارشی از احتمال عرضه خودروی الکتریکی و خودران اپل موسوم به «اپل کار» (Apple Car) در سال ۲۰۲۵ خبر داد. حالا بانک سرمایه‌گذاری «Wedbush» هم چنین ادعایی را مطرح کرده و البته گفته اپل یک همکاری استراتژیک برای این خودرو را در سال ۲۰۲۲ اعلام می‌کند.

تحلیلگر Wedbush به نام «دنیل ایوز» در یادداشتی جدید، گزارش بلومبرگ را تایید کرده، البته هنوز کاملا مطمئن نیست اپل در چنین سالی از خودرویش بطور مستقل رونمایی کند. به گفته ایوز، کوپرتینویی‌ها به احتمال ۶۰ تا ۶۵ درصد دست به چنین کاری می‌زنند.

در یادداشت ایوز به چالش‌های این پروژه اشاره شده:

«در طول هفت سال گذشته، جاه‌طلبی‌های اپل برای ورود به دنیای خودرو با چالش‌هایی مواجه شده. پروژه تایتان نسبت به اهداف اولیه بسیار کوچکتر شده و حالا دوباره بخاطر معرفی در سال ۲۰۲۵، مورد توجه قرار گرفته است.»

به باور ایوز، اپل در سال ۲۰۲۲ نوعی همکاری استراتژیک در دنیای خودروهای الکتریکی را اعلام می‌کند چرا که این کار، اولین قدم برای ورود به بازار محسوب می‌شود:

«فکر می‌کنیم که در مسیر ورود اپل به بازار خودروهای الکتریکی، با یک شریک روبه‌رو شویم و اپل خودش به تنهایی شروع به تولید خودروها یا کارخانه‌های مربوط به آن نمی‌کند چرا که اینکار ریسک‌های اقتصادی و استراتژیک خودش را دارد.»

ایوز همچنین پیش‌بینی را درباره ارزش سهام اپل ارائه کرده. به باور این تحلیلگر، ارزش سهام اپل در سال آینده میلادی به ۱۸۵ دلار می‌رسد که شامل ۱۶ برابر شدن درآمد بخش سرویس‌ها و ۷ برابر کسب و کار سخت افزار کوپرتینویی‌ها می‌شود که به ترتیب ارزش ۱.۳ و ۲.۱ تریلیون دلاری را تجربه خواهند کرد.

در حال حاضر انتشار گزارش عرضه خودروی برقی اپل در سال ۲۰۲۵ باعث رکوردشکنی سهام اپل و رسیدن ارزش آن به بالای ۱۶۰ دلار شده. کوپرتینویی‌ها حالا دوباره با عبور از مایکروسافت باارزش‌ترین کمپانی جهان هستند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.