هواپیمای برقی رولزرویس رکورد بالاترین سرعت وسایل نقلیه الکتریکی را شکست

هواپیمای برقی رولزرویس رکورد بالاترین سرعت وسایل نقلیه الکتریکی را شکست

هواپیمای برقی رولزرویس که سه سال پیش معرفی شده بود، توانست رکورد بالاترین سرعت در میان هواپیماهای برقی را بشکند. هواپیمای این شرکت موسوم به «Spirit of Innovation» با رسیدن به سرعت ۶۲۳ کیلومتر بر ساعت حالا نه تنها سریع‌ترین هواپیمای برقی دنیاست، بلکه سریع‌ترین وسیله نقلیه برقی جهان هم به حساب می‌آید.

هواپیمای Spirit of Innovation از همان ابتدا با هدف تبدیل شدن به سریع‌ترین هواپیمای برقی دنیا ساخته شد. این محصول از سیستم نیرو محرکه تماما برقی ۴۰۰ کیلوواتی استفاده می‌کند و باتری ۶۰۰۰ سلولی دارد. گفته شده که این هواپیما به لحاظ ذخیره‌سازی انرژی پرتراکم‌ترین هواپیمای برقی تاریخ است.

Spirit of Innovation اولین تست تاکسی خود را در ماه مارس انجام داد و برای نخستین بار در ماه سپتامبر به پرواز درآمد. این پرنده حالا اخیرا در مرکز هوایی وزارت دفاع بریتانیا در «باسکامب داون» به پرواز درآمده و سه رکورد جهانی را شکسته است. این رکوردها شامل رسیدن به ارتفاع ۳۰۰۰ متر ظرف ۲۰۲ ثانیه، رسیدن به سرعت ۵۵۵.۹ کیلومتر با طی مسیر ۳ کیلومتری و رسیدن به سرعت ۵۳۲.۱ کیلومتر با طی مسیر ۱۵ کیلومتری است.

این سه رکورد حالا برای تایید رسمی به فدراسیون بین‌المللی هوانوردی ارسال شده، با این حال رولزرویس مدعی است که هواپیمای آن‌ها در طول این پرواز به سرعت ۶۲۳ کیلومتر بر ساعت هم رسیده تا سریع‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی کره زمین باشد.

«فیل اودل»، خلبان این پرواز آزمایشی گفت: «پرواز با Spirit of Innovation با این سرعت‌های باورنکردنی و شکستن رکورد جهانی هواپیماهای برقی یک اتفاق هیجان‌انگیز است. مهم‌ترین لحظه زندگی شغلی من رقم خورده و یک دستاورد فوق‌العاده برای کل تیم حاصل شده است. بهره‌مندی از فرصت حضور در صف مقدم فصل جدید داستان پیشگامی رولزرویس در شرایطی که می‌خواهیم آینده صنعت هوانوردی را رقم بزنیم، همان رویایی است که انتظارش را داشتیم.»

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato