ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

همراه مکانیک
فناوری ایران

اولین سرمایه گذاری مشترک پنج VC در کشور: همراه مکانیک 50 میلیارد تومان جذب سرمایه کرد

قرارداد سرمایه گذاری مشترک صندوق‌های پیشگام، سرو، کران کپیتال، نوآفرین به همراه حرکت اول در هفته گذشته در استارتاپ همراه مکانیک منعقد شد. این چهارمین راند جذب سرمایه همراه مکانیک به مبلغ 50میلیارد تومان است. ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۹

قرارداد سرمایه گذاری مشترک صندوق‌های پیشگام، سرو، کران کپیتال، نوآفرین به همراه حرکت اول در هفته گذشته در استارتاپ همراه مکانیک منعقد شد. این چهارمین راند جذب سرمایه همراه مکانیک به مبلغ 50میلیارد تومان است.

«رضا باقری»، هم‌بنیان گذار وعضو هیئت مدیره همراه مکانیک در این باره اعلام کرده است این سرمایه گذاری با هدف توسعه محصولات جدید همراه مکانیک، ورود به فضای مالی و خدمات فین‌تک خودرو، توسعه بازار و افزایش سهم از بازار خودرو و خدمات متنوع زمان تبادل خودرو انجام شده است. به گفته وی این سرمایه گذاری حدود 10ماه به طول انجامیده است.

این چهارمین راند جذب سرمایه همراه مکانیک به مبلغ 50میلیارد تومان است. راند قبلی جذب سرمایه، توسط حرکت اول در اردیبهشت ماه 1399 انجام شده است و تامین مالی از سوی صندوق تکنولوژی ایران، صندوق دانشگاه تهران، اسمارت اپ نیز در کارنامه این استارتاپ دانش‌بنیان به چشم می‌خورند.

روابط عمومی حرکت اول ضمن تایید خبر این سرمایه گذاری، عنوان کرد حمایت از شرکت‌های پرتفو و سرمایه گذاری مجدد در آن‌ها جزو استراتژی این هلدینگ سرمایه گذاری می باشد و و حرکت اول، اولین سرمایه گذاری بود که توافقات نهایی این قرارداد را تایید کرد.

همراه مکانیک فعالیت خود را با کارشناسی خودرو از سال 93 آغاز کرد اما با تغییر مدل کسب درآمد خود به سمت تبدیل شدن به بزرگترین پلتفرم خرید و فروش خودرو به صورت تضمینی حرکت کرده است. اگرچه ابزار قیمت همراه‌مکانیک به‌خوبی در میان کاربران سراسر کشور شناخته شده و به یک مرجع مناسب جهت تعیین قیمت خودروهای دست‌دوم تبدیل شده، اما بنا به صحبت‌های بنیان‌گذاران این مجموعه، هدف اصلی همراه مکانیک توسعه یک محصول آنلاین مقیاس‌پذیر مطابق با نیاز مخاطب است که 4 ارزش اصلی را برای خریداران و فروشندگان خودرو تامین می‌کند.

بنا به گفته بنیانگذاران این استارتاپ، جذب سرمایه در راند چهارم در راستای ارائه بهتر همین ارزش‌ها صورت گرفته است. تضمین سلامت فنی و بدنه خودرو خریداری‌شده، تضمین امنیت معامله برای دو طرف خریدار و فروشنده، ارائه خدمات مالی متنوع جهت جبران کسری نقدینگی و ارائه خدمات پس از فروش متنوع برای خریدارن خودرو دست‌دوم از جمله این موارد است.

با این جذب سرمایه که در نوع خود موفقیت بزرگی برای همراه‌مکانیک در اوضاع اقتصادی این‌روزها محسوب می‌شود احتمال می‌رود این کسب‌وکار با سرعت بیشتری به سوی اهداف خود گام بردارد و اتفاقات خوبی را در اکوسیستم استارتاپی ایران رقم بزند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی