ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

تغییرات ساختاری در سامسونگ کلید می‌خورد: غول کره‌ای به دنبال جوان‌گرایی

گزارش‌های متعدد رسانه‌های کره‌ای حاکی از آن هستند که سامسونگ در حال تلاش برای بازآرایی کامل ساختارهای داخلی این شرکت است. این غول فناوری می‌خواهد با تغییر ساختارهای سازمانی خود برخی از سازوکارهای سنتی سامسونگ ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ آذر ۱۴۰۰ | ۲۰:۴۵

گزارش‌های متعدد رسانه‌های کره‌ای حاکی از آن هستند که سامسونگ در حال تلاش برای بازآرایی کامل ساختارهای داخلی این شرکت است. این غول فناوری می‌خواهد با تغییر ساختارهای سازمانی خود برخی از سازوکارهای سنتی سامسونگ را تغییر دهد و با هدایت مدیران جوان وارد عصر جدیدی شود.

به گزارش وب‌سایت SamMobile، در این برنامه که از سوی «لی جائه-یونگ» پیشنهاد شده، سازوکارها و پیش‌نیازهای قدیمی انتخاب مدیران ارشد برچیده خواهد شد. این پیش‌نیازها گاها باعث می‌شد ارتقای درجه کارمندان شرکت برای رسیدن به مناصب مدیریتی هشت تا ده سال طول بکشد. حالا ترفیع کارمندان فقط بر اساس عملکرد آن‌ها انجام می‌شود تا به سامسونگ در مسیر تبدیل شدن به یک شرکت جوان‌تر کمک کند.

در این طرح، کارمندان می‌توانند همتایان خود را رده‌بندی و ارزیابی کنند. در این سازوکار جدید، از رکود و ایستادگی افراد در نقش‌های ثابت در طول سالیان متمادی جلوگیری می‌شود و افراد می‌توانند پس از حضور در یک بخش به مدت پنج سال جابه‌جا شده و نقش دیگری را برعهده بگیرند.

سیستم‌های ارتباط داخلی سامسونگ به حالت ناشناس در می‌آید تا رده و مرتبه کارمندان مشخص نشود. با این تغییر همه به راحتی می‌توانند بدون رعایت سلسله مراتب اداری ایده‌های خود را مطرح کرده و درباره آن‌ها بحث کنند. این غول کره‌ای همچنین از طریق یک برنامه جدید برای مبادله استعدادها به کارمندان اجازه می‌دهد تا برای کار به خارج از این کشور بروند.

یکی از برنامه‌های جدید سامسونگ افتتاح چندین دفتر جدا از مقر اصلی شرکت در شهرهای بزرگ است تا به دور از ساختمان‌های اصلی شرایط کار در این شعب فراهم باشد. افزون بر این، قرار است به‌زودی شاهد جابه‌جایی بخشی از مدیران داخلی این شرکت باشیم. اطلاعات مربوط به این اتفاق به‌زودی اعلام خواهد شد.

بسیاری از شرکت‌ها با تغییر ساختاری در کسب و کارهای خود سعی می‌کنند روح تازه‌ای به جان تجارت‌شان بخشیده و بسترهای نوینی را برای نوآوری و پیشرفت به وجود آورند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی