اپل همچنان روی شارژر بی‌سیم با پشتیبانی از چند دستگاه و فناوری شارژ از راه دور کار می‌کند

اپل همچنان روی شارژر بی‌سیم با پشتیبانی از چند دستگاه و فناوری شارژ از راه دور کار می‌کند

به‌رغم شکست اپل در توسعه AirPower، این شرکت ظاهرا هنوز در حال کار روی دستگاهی برای شارژ بی‌سیم همزمان چند گجت است. کوپرتینویی‌ها همچنین به توسعه فناوری شارژ در فاصله نزدیک و دور هم مشغول‌ هستند تا شاید یک روز بتوانند اکوسیستمی از دستگاه‌ها بسازند که قادر به شارژ یکدیگر باشند.

به گزارش بلومبرگ، اپل هنوز ایده تولید شارژر چندتایی را رها نکرده و به کار روی آن ادامه می‌دهد. این دستگاه با مگ‌سیف دوئو فرق خواهد داشت، چون مگ‌سیف دوئو در واقع دو شارژر جداگانه آیفون و اپل واچ است که کنار یکدیگر چسبانده شده‌اند. «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید اپل روی فناوری‌های جدیدی برای استفاده از شارژ بی‌سیم در فواصل دور و نزدیک هم کار می‌کند. این فناوری به معنای واقعی کلمه به دنبال استفاده از شارژ بی‌سیم است و برخلاف فناوری‌های فعلی از سازوکار تماسی استفاده نخواهد کرد.

گرمن معتقد است کوپرتینویی‌ها آینده‌ای را در ذهن دارند که در آن هر کدام از محصولات اصلی این شرکت می‌توانند یکدیگر را شارژ کنند. برای مثال، تصور کنید یک آیپد بتواند یک آیفون را شارژ کند و بعد همان آیفون به ایرپاد یا اپل واچ انرژی بدهد.

این قابلیت در قالب فناوری شارژ بی‌سیم معکوس مدت‌هاست که در دنیای گوشی‌های اندرویدی وجود دارد، اما هنوز به محصولات اپل وارد نشده است. شایعه افزودن این ویژگی چند سالی است که برای آیفون مطرح می‌شود، ولی همچنان باید منتظر باشیم تا ببینیم چه زمانی بالاخره می‌توانیم این ویژگی را مشاهده کنیم.

کاربران با کمک این فناوری می‌توانند ایرپاد یا اپل واچ خود را روی آیفون قرار داده و آن‌ها را شارژ کنند. این ویژگی به خصوص برای زمان‌هایی مفید است که به برق دسترسی ندارید و می‌خواهید با کمی شارژ کردن به کار روزمره خود با این دستگاه‌ها ادامه دهید.

با این حال، به نظر می‌رسد که فناوری شارژ از فواصل دور جذاب‌ترین پروژه اپل در زمینه توسعه فناوری‌های شارژ باشد. این قابلیت بالاخره می‌تواند موجب تحولی در شیوه شارژ کردن دستگاه‌ها شود و راحتی بیشتری را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato