قابلیت Locked Folder گوگل فوتوز در دسترس گوشی‌های اندروید بیشتری قرار گرفت

قابلیت Locked Folder گوگل فوتوز در دسترس گوشی‌های اندروید بیشتری قرار گرفت

گوگل در اوایل سال از ویژگی Locked Folder برای گوشی‌های پیکسل رونمایی کرد که امکان مخفی کردن تصاویر و ویدیوهای گوگل فوتوز را برای کاربران فراهم می‌کند. طبق گزارش‌های منتشر شده، اکنون این ویژگی در دسترس سایر گوشی‌ها نیز قرار گرفته است.

گوگل در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که قصد دارد ویژگی خود را به‌زودی در دسترس گوشی‌های اندرویدی بیشتری قرار دهد و ظاهرا اکنون برخی گوشی‌های سامسونگ و وان پلاس به این قابلیت مجهز شده‌اند. همچنین طبق آزمایش‌های انجام شده، برخی گوشی‌های قدیمی پیکسل نیز اکنون آن را دریافت کرده‌اند.

قابلیت امنیتی جدید گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌ها یا ویدیوهای خاصی را انتخاب کنند و آن‌ها را به یک پوشه رمزگذاری شده منتقل کنند. با این کار اطلاعات کاربران از صفحه اصلی خارج شده و در فضای ابری محافظت شده نگهداری می‌شوند. همچنین در این پوشه محافظت شده امکان اشتراک‌گذاری، گرفتن اسکرین‌شات یا ضبط ویدیو وجود ندارد.

البته گوگل تاکید می‌کند که عکس‌های ذخیره شده در این پوشه، در فضای ابری پشتیبان‌گیری نخواهند شد و اگر کاربران اپلیکیشن گوگل فوتوز خود را حذف کنند، تصاویر نیز پاک خواهند شد.

طبق گفته گوگل، این ویژگی هم اکنون در دسترس گوشی‌هایی با پشتیبانی از سیستم عامل اندروید ۶ یا بالاتر قرار گرفته و در اوایل سال آینده نیز برای نسخه iOS گوگل فوتوز ارائه خواهد شد. برای استفاده از این قابلیت پس از ورود به گوگل فوتوز، باید از برگه «Library» گزینه «Utilities» را انتخاب کنید و در انتهای لیست گزینه «Locked Folder» را مشاهده خواهید کرد.

با این وجود برخی کاربران گزارش کرده‌اند که هنوز ویژگی امنیتی گوگل را دریافت نکرده‌اند، بنابراین ممکن است کمی دیرتر برای شما فعال شود. حتی اگر آخرین نسخه اپلیکیشن گوگل فوتوز را نیز دریافت کرده باشید، به نظر می‌رسد گزینه Locked Folder پس از به‌روزرسانی سمت سرور خدمات گوگل پلی ظاهر خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato