برندگان مسابقه عکاسی از طبیعت و حیات وحش Nature inFocus مشخص شدند

برندگان مسابقه عکاسی از طبیعت و حیات وحش Nature inFocus مشخص شدند

از یک شیر در حال تعقیب طعمه خود گرفته تا دسته‌ای از سگ‌های وحشی که یک خرس را محاصره کرده‌اند، مسابقه عکاسی Nature inFocus امسال مجموعه‌ای از تصاویر شگفت‌انگیز حیات وحش را ارائه می‌کند که از بهترین عکاسی از طبیعت در سال ۲۰۲۱ تجلیل می‌کند.

مسابقه عکاسی Nature inFocus که ابتدا در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک پلتفرم برای ایجاد جامعه عکاسان در هند شروع به کار کرد، به مرور زمان تبدیل به یک جشنواره و مسابقه عکاسی سالانه شد. این مسابقه اکنون به عنوان یک رویداد بین‌المللی عکاسی برگزار می‌شود که امسال حدود ۱۸ هزار عکس توسط عکاسان ۴۰ کشور را جمع‌آوری کرده است.

مسابقه عکاسی از طبیعت
عکاس بیش از دو ماه را صرف مشاهده و ثبت رفتار روباه سرخ عرب در نزدیکی لانه‌هایش در منطقه کویت کرد. عکاس: محمد مراد

«روهیت وارما»، یکی از بنیانگذاران این مسابقه توضیح می‌دهد:

مسابقه عکاسی و فیلم Nature InFocus چیزی بیشتر از یک رقابت است. بلکه آن در مورد الهام بخشیدن به مردم برای انجام کارهای بیشتر با دوربین‌هایشان است تا فراتر از حد معمول به ساخت تصاویر و فیلم‌های برجسته فکر کنند.

مسابقه عکاسی از طبیعت Nature inFocus

شرکت‌کنندگان در پنج دسته مختلف عکس‌های خود را برای مسابقه ارسال می‌کنند که شامل پرتره‌های حیوانات، رفتار حیوانات، مسائل مربوط به حفاظت، عکاسی خلاقانه از طبیعت و حیات وحش و زیستگاه می‌شود. علاوه بر برندگان این پنج دسته، یک جایزه دیگر نیز برای عکاسان جوان درنظر گرفته شده است.

مسابقه عکاسی از طبیعت
سگ‌های این تصویر توسط مردم محلی اهلی شده‌اند تا خرس‌های قهوه ای هیمالیا را از ورود به روستا باز دارند. عکاس: کارامجیت سینگ

یکی از تصاویر قابل توجه ارسال شده برای مسابقه امسال، عکسی از یک روباه قرمز در کویت است که توسط «محمد مراد» به ثبت رسیده و برنده بخش پرتره حیوانات اعلام شد. همچنین تصویر ثبت شده از «کارامجیت سینگ» که یک خرس قهوه‌ای هیمالیا را در محاصره سگ‌های وحشی نشان می‌دهد، مقام دوم در مسائل حفاظت از محیط زیست را به خود اختصاص داد.

از دیگر تصاویر برجسته مسابقه عکاسی امسال می‌توان به ببری که به تمساح درباره قلمرو خود هشدار می‌دهد، شیری که تلاش می‌کند یک خوکچه کوچک را شکار کند و عکسی بسیار زیبا از یک فیل که پشت درختچه‌ای پنهان شده اشاره کرد. عکس‌های این مسابقه را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato