ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اینستاگرام بالاخره حق انتخاب نمایش پست‌ها به ترتیب زمانی یا الگوریتمی را به کاربر می‌دهد

اینستاگرام به تازگی وعده داده بود که ترتیب نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار را به این پلتفرم برمی‌گرداند. اکنون «آدام موسری»، مدیر اینستاگرام، از بخش استوری‌ حساب کاربری خود برای پاسخ به سوالات کاربران ...

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۲۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

اینستاگرام به تازگی وعده داده بود که ترتیب نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار را به این پلتفرم برمی‌گرداند. اکنون «آدام موسری»، مدیر اینستاگرام، از بخش استوری‌ حساب کاربری خود برای پاسخ به سوالات کاربران پیرامون برنامه این شرکت جهت بازگرداندن حالت قبلی نمایش پست‌ها در فید استفاده کرده و در همین رابطه توضیحاتی داده است.

موسری اشاره کرد که شرکت تحت کنترل او در حال آزمایش دو نسخه مختلف از حالت نمایش زمانی پست‌ها است که برای انتشار در اوایل سال آینده میلادی برنامه‌ریزی شده است. در نسخه اول، کاربر قادر خواهد بود تا صفحات دلخواه خود را انتخاب کند و سپس پست‌های آن‌ها را به ترتیب زمانی در فید مشاهده نماید. حالت دیگر نیازی به انتخاب از سوی فرد نخواهد داشت و پست‌های تمامی حساب‌های دنبال شده را براساس زمان انتشار نمایش خواهد داد.

در سال‌های ابتدایی فعالیت اینستاگرام، پست‌ها برای کاربران بر اساس زمان ارسال نمایش داده می‌شدند و شما با رفرش کردن اینستاگرام به راحتی می‌توانستید جدید‌ترین پست‌ها را ببینید. اما اینستاگرام مدتی پیش تصمیم گرفته بود نحوه نمایش را به شکل الگوریتمی درآورد که باعث می‌شد بخش زیادی از پست‌ها برای مدتی به کاربر نمایش داده نشوند.

اکنون مشخص نیست که در صورت بازگشت ترتیب زمانی پست‌ها، چه اتفاقی برای پست‌های توصیه شده از سوی اینستاگرام خواهد افتاد. موسری در پاسخ به یکی از سوالات درباره زمان دسترسی به این قابلیت، اشاره کرده که کاربران انتظار چندان طولانی را در پیش نخواهند داشت و اینستاگرام در حال آزمایش ایده صفحات محبوب (Favorites) است؛ همچنین نمایش تمامی پست‌ها به ترتیب زمان انتشار چندی بعد در دسترس قرار می‌گیرد.

حساب روابط عمومی اینستاگرام در توییت اخیر خود گفته است:

ما می‌خواهیم تا افراد توانایی کنترل واقعی روی تجربه خود داشته باشند. اکنون در حال آزمایش قابلیت Favorites هستیم؛ روشی که شما در آن می‌توانید انتخاب کنید تا پست‌های چه کسی را بالاتر از بقیه مشاهده نمایید. همچنین ما در حال کار روی گزینه دیگری هستیم تا کاربران قادر باشند (تمامی) پست‌های دیگران به ترتیب زمانی ببینند.
می‌خواهیم شفاف‌سازی کنیم که ما در حال ایجاد گزینه‌های جدیدی هستیم تا مردم انتخاب‌های بیشتری داشته باشند و بتوانند بهترین را برای خود برگزینند؛ در نتیجه همه مجبور به بازگشت به حالت قبلی نخواهند شد. شما می‌توانید منتظر خبرهای بیشتری در اوایل سال آتی باشید.

Instagram Comms

موسری با تکرار آنچه در توییت بالا گفته شده بود، تاکید کرده است که اینستاگرام قصد ندارد شیوه نمایش الگوریتمی پست‌ها در فید را به طور کامل کنار بگذارد تا به ترتیب زمانی بازگردد. انتظار می‌رود مشابه آنچه در توییتر دیده می‌شود، کاربران بتوانند حالت مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. او اشاره کرده است که ویژگی اولویت‌دهی به پست‌ها نادیده گرفته نمی‌شود و معتقد است که چنین قابلیتی می‌تواند کاربران را به محتوای مرتبط و مهم هدایت کند. در نشست پرسش و پاسخ اخیر توضیحاتی پیرامون قابلیت کنترل والدین نیز از سوی موسری داده شد که انتظار می‌رود به زودی در اپلیکیشن اینستاگرام فعال شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی