ایلان ماسک شخصیت سال ۲۰۲۱ مجله تایم شد

ایلان ماسک شخصیت سال ۲۰۲۱ مجله تایم شد

مجله تایم «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس را به دلیل فعالیت‌های ارزنده‌اش در صنعت فضا، تلاش برای بردن انسان‌ها به مریخ، علاقه به رمزارزها و همچنین توسعه خودروهای الکتریکی به عنوان شخصیت سال 2021 انتخاب کرد.

ثروتمندترین فرد جهان که براساس داده‌های فوربز دارایی‌اش به مرز 300 میلیارد دلار نزدیک شد، اکنون لقب شخصیت سال 2021 مجله تایم را نیز از آن خود کرده است.

ایلان ماسک با وجودی که مالک هیچ آپارتمان و ویلایی روی زمین نیست و اخیرا دارایی‌های املاک و مستغلات خود را به فروش رسانده، اما ماهواره‌ها را به مدار می فرستد و آرمان‌های بزرگی همچون اسکان دادن انسان‌ها روی مریخ را دنبال می‌‌کند. همین دیدگاه‌ها و نگاه متفاوت وی باعث شده است که مورد توجه بسیاری قرار گیرد. هرچند منتقدان بسیاری نیز دارد.

ثروتمندترین مرد جهان سوار خودرویی می‌شود که خودش آن را تولید کرده و به لطف فناوری‌های نوینی که تسلا آن را دنبال می‌کند، خودروی وی بنزین مصرف نمی‌کند و به راننده شخصی نیز نیاز ندارد. توییت‌های وی به راحتی می‌تواند نوساناتی را در بازار ایجاد کند.

شخصیت سال 2021 مجله تایم، آرزوهای بزرگی همچون نجات زمین را دنبال می‌‌‌کند. از او به عنوان یک نابغه، رویاپرداز، صنعتگر، طراح و حتی به عنوان یک کمدین و فردی دیوانه نیز یاد می‌شود که خودروهای الکتریکی اختراع می‌کند و می‌خواهد در مریخ زندگی کند.

تسلا، شرکت خودروسازی ایلان ماسک دوسوم ارزش بازار چند میلیارد دلاری خودروهای الکتریکی را در دست دارد. همین مساله باعث شده وی بتواند صدرنشین ثروتمندترین فرد فوربز شود.

ایلان ماسک در اکثر فناوری‌های نوین از ربات‌ها گرفته تا ارزهای دیجیتالی سبز، کاشت میکروچیپ مغزی، هوش مصنوعی و تونل‌های زیرزمینی حضور دارد و حرفی برای گفتن دارد.

در بسیاری از مواقع، توییت‌های ایلان ماسک توانسته نوساناتی را در بازار ایجاد کند و به همین دلیل برخی دیدگاه منتقدی نسبت به وی دارند و رویکردهای وی را در ایجاد چنین نوساناتی مورد انتقاد قرار می‌دهند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato