ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

تکنولوژی خودران ناجی یک خانواده شد: تولد نوزاد در خودروی تسلا

یک مادر فیلادلفیایی در رویدادی که احتمالا اولین زایمان در حالت خودران خودروی تسلا تلقی می‌شود، در صندلی جلوی اتومبیل برقی این شرکت فرزند خود را به دنیا آورد. به گزارش نشریه محلی Philadelphia Inquirer، ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

یک مادر فیلادلفیایی در رویدادی که احتمالا اولین زایمان در حالت خودران خودروی تسلا تلقی می‌شود، در صندلی جلوی اتومبیل برقی این شرکت فرزند خود را به دنیا آورد.

به گزارش نشریه محلی Philadelphia Inquirer، خانم «ییران شری» ۳۳ ساله در ماه سپتامبر در شرایطی فرزند خود را به دنیا آورد که به همراه همسرش «کیتینگ شری» در حال رساندن پسر سه ساله‌شان به مهدکودک بودند. کیسه آب خانم شری در طول ترافیک پاره شد و با توجه ترافیک سنگین خیابان، این زن و شوهر متوجه شدند که نمی‌توانند خود را به بیمارستان برسانند.

کیتینگ شری مقصد را بیمارستان انتخاب کرد و اتومبیل را در حالت خودران قرار داد. البته او هنوز یک دست خود را روی فرمان نگه داشته بود تا سیستم تسلا خاموش نشود. ییران شری می‌گوید: «تصمیم‌گیری در این باره که صبر کنیم تا به بیمارستان برسیم یا همان‌جا زایمان کنم، بسیار دشوار بود.» ولی وقتی او از روی نمایشگر تسلا به زمان تخمینی باقی مانده تا مقصد نگاه کرد، متوجه شد که این زمان به ندرت تغییر می‌کند.

تصویر خانواده شری و نوزاد آن‌ها
تصویر خانواده شری و نوزاد آن‌ها

بچه‌ای که سالم در خودروی تسلا به دنیا آمد

در نهایت هنگامی که آن‌ها به بیمارستان رسیدند، بچه به دنیا آمده بود و پرستاران در همان صندلی جلوی اتومبیل بند ناف نوزاد را بریدند. اما ییران می‌گوید تنها زمانی توانست از سر آسودگی نفس بکشد که کادر بیمارستان به او گفتند فرزندش سالم است. این مادر ۳۳ ساله می‌گوید وقتی او را به داخل بیمارستان بردند، پرستارها مدام به اتاقش می‌آمدند و می‌خواستند «فرزند تسلا» را ببینند.

کیتینگ شری بابت طراحی سیستم شگفت‌انگیز رانندگی خودکار تسلا از مهندسان این شرکت قدردانی کرد. این خبر برای کمپانی تسلا که در چند وقت اخیر مدام با اخبار بد درباره نگرانی‌های ایمنی و مشکلات محیط کار مواجه بوده، بالاخره یک خبر خوب به حساب می‌آید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی