ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کاربران اندروید ۱۳ می‌توانند هر اپلیکیشن را در زبان مورد نظر خود فعال کنند

گوگل ظاهرا در حال توسعه ویژگی جدیدی برای اندروید ۱۳ با نام رمز «Panlingual» است تا کاربران با استفاده از آن بتوانند تنظیمات زبان هر اپلیکیشن را به صورت جداگانه تنظیم کنند. به عنوان مثال، ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۹

گوگل ظاهرا در حال توسعه ویژگی جدیدی برای اندروید ۱۳ با نام رمز «Panlingual» است تا کاربران با استفاده از آن بتوانند تنظیمات زبان هر اپلیکیشن را به صورت جداگانه تنظیم کنند.

به عنوان مثال، کاربری که چند زبان مختلف را بلد است، می‌تواند زبان اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی خود مانند اینستاگرام را به اسپانیایی تغییر دهد و رابط کاربری سیستم و سایر اپلیکیشن‌ها از همان تنظیمات پیش‌فرض یعنی زبان انگلیسی پشتیبانی کنند.

قابلیت جدید اندروید ۱۳

اندروید ۱۳

همچنین گفته می‌شود توسعه این ویژگی جدید، هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما با این وجود نحوه عملکرد آن مشخص شده است. طبق اطلاعات منتشر شده، ظاهرا این ویژگی در صفحه «زبان و ورودی» (Language & input) قابل تنظیم خواهد بود و همچنین به صورت مستقیم از طریق صفحه «اطلاعات اپلیکیشن» (App info) نیز قابل دسترس خواهد بود. با این وجود، باید توجه داشت که شیوه استفاده از آن می‌تواند تغییر کند و به این صورت نباشد.

از طرفی دیگر باید توجه کرد که برای برخی اپلیکیشن‌ها مانند «گوگل مپس» تنظیمات زبان داخلی تنظیم شده است اما بسیاری دیگر نیز به سادگی از تنظیمات اصلی سیستم پیروی می‌کنند.

همچنین در ادامه گزارش عنوان شده که این ویژگی احتمالا در اپلیکیشن‌هایی که فقط از یک زبان پشتیبانی می‌کنند، کار نخواهد کرد. بنابراین اگر یک اپلیکیشن فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند، این ویژگی چیز زیادی به آن اضافه نخواهد کرد. با این وجود، باید توجه داشت که گوگل در اندروید ۱۲ یک API ترجمه به سیستم عامل خود اضافه کرده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که با استفاده از آن، منابع اپلیکیشن‌ها به صورت کاملا خودکار ترجمه شود و برنامه‌نویس مجبور نباشد تا اپلیکیشن خود را به زبان‌های دیگر مجهز کند.

در انتها باید اشاره کرد که برخی اپلیکیشن‌های شخص ثالث نیز چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند اما تنظیم آن‌ها چندان ساده نیست و نیاز به روت کردن گوشی‌ها دارد. همچنین باید توجه داشت که احتمالا فاصله زیادی با معرفی اندروید ۱۳ داشته باشیم، بنابراین تمام ویژگی‌های اشاره شده در این مطلب ممکن است در دسترس کاربران قرار نگیرد و باید منتظر ارائه اخبار رسمی بیشتری باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی