ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

عملکرد اگزینوس ۲۲۰۰ احتمالا پیشرفت چندانی نسبت به نسل قبل نخواهد داشت

سامسونگ اولین تراشه مشترک خود با AMD را در سال ۲۰۲۲ معرفی می‌کند. کاربران انتظار دارند که ماحصل این همکاری قدرت چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ را تا حد زیادی افزایش دهد اما گزارشی که امروز منتشر ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۶ دی ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

سامسونگ اولین تراشه مشترک خود با AMD را در سال ۲۰۲۲ معرفی می‌کند. کاربران انتظار دارند که ماحصل این همکاری قدرت چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ را تا حد زیادی افزایش دهد اما گزارشی که امروز منتشر شده، خلاف چنین انتظاری را نشان می‌دهد.

به گفته منبع آگاهی در توییتر به نام AhmedQwaider888، اگزینوس ۲۲۰۰ در مقایسه با اگزینوس ۲۱۰۰ با ۵ درصد پیشرفت در بخش CPU و ۱۷ درصد در بخش GPU همراه می‌شود. این افزایش در مقایسه با افزایش ۳۰ و ۴۰ درصدی توان CPU و GPU در اگزینوس ۲۱۰۰ نسبت به اگزینوس ۹۹۰ کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد.

با این حال، اگزینوس ۲۲۰۰ احتمالا از نظر NPU یا واحد پردازش عصبی در انجام عملیات‌های هوش مصنوعی ۱۱۷ درصد بهتر از نسل قبل عمل می‌کند. با این حساب، عملکرد ابزارهای مبتنی بر AI از جمله دستیار شخصی بیکسبی سریع‌تر می‌شود و حتی می‌توانیم شاهد بهبود عملکرد عکاسی پردازشی باشیم.

اگزینوس ۲۲۰۰

اگزینوس ۲۲۰۰ حاصل یک همکاری پرریسک است

شرکت AMD یکی از بزرگ‌ترین برندها در دنیای پی‌سی است و طرفداران سامسونگ امیدوارند که این همکاری بتواند پشتیبانی بهتر از اپلیکیشن‌های سه بعدی را به دنیای موبایل بیاورد. این غول کره‌ای با پشتیبانی بهتر از پردازش گرافیکی می‌تواند عملکرد بهتری را از خود به جا بگذارد و در دنیای واقعی مطلوب‌تر عمل کند.

با این حال، تا زمانی که اگزینوس ۲۲۰۰ به بازار نیاید و مورد آزمایش قرار نگیرد، نمی‌توانیم درباره اثر همکاری با AMD اطمینان داشته باشیم. با توجه به بی‌تجربگی AMD در دنیای موبایل، این همکاری به خودی خود ریسک‌هایی را به دنبال دارد. به همین خاطر ممکن است اولین محصولی که از این همکاری ساخته می‌شود، صرفا کمی بهتر از نسل قبل باشد.

از آن‌جایی که سامسونگ هنوز اطلاعاتی را به‌صورت رسمی درباره قدرت چیپست پرچمدار خود منتشر نکرده است، نمی‌توانیم به اطلاعات موجود در گزارش امروز استناد کنیم و باید منتظر گزارش‌های بعدی بمانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی