ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مرکز تحقیق و توسعه همراه اول خبر داد: توکن اختصاصی و پلتفرم بلاکچین همراه اول در حال طراحی است

مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول با بیان اینکه، این اپراتور طراحی و پیاده‌سازی پلتفرم بلاکچین را در برنامه‌های خود قرار داده از تعریف همزمان توکن اختصاصی نیز خبر داد. سامانه «بلاکچین همراه اول» که توسط مرکز ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۶ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۵

مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول با بیان اینکه، این اپراتور طراحی و پیاده‌سازی پلتفرم بلاکچین را در برنامه‌های خود قرار داده از تعریف همزمان توکن اختصاصی نیز خبر داد.

سامانه «بلاکچین همراه اول» که توسط مرکز تحقیق و توسعه این اپراتور طراحی و توسعه پیدا کرده است، در نمایشگاه بین المللی ایران تلکام 2021 در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

به گزارش اداره‌کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت همراه اول قصد دارد از ظرفیت‌های این فناوری استفاده کند و از این رو، مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در نظر دارد توکن اختصاصی همراه اول و پلتفرم بلاکچین را طراحی و پیاده سازی کند.

قرار است در این پروژه، یک شبکه بلاکچینی کنسرسیومی مبتنی بر کروم (Quorum) به شکل نیمه متمرکز و مبتنی بر مجوز راه اندازی شود. همچنین نوع حاکمیت این شبکه مانند شرایط و چگونگی ورود اعضای جدید به آن، توسط اعضای اصلی که شامل همراه اول به عنوان ارائه دهنده بستر می شود، تعیین می گردد.

توکن رمزارز همراه اول

در این شبکه بلاکچینی یک توکن اصلی به نام رمزارز همراه وجود دارد که کاربران می توانند با آن از خدمات تعریف شده استفاده کنند.

به نظر می‌رسد این خدمات شامل پرداخت‌های مربوط به انواع خدمات همراه اول مانند خرید بسته اینترنت است و به مرور زمان گسترش پیدا خواهد کرد.

بومی‌سازی و تأمین نیاز به شبکه بلاکچین تحت مجوز برای کسب‌وکارهای مبتنی بر بلاکچین در داخل کشور، ایجاد مدل‌های کسب‌وکار جدید و ارائه سرویس‌های نوین مالی و غیرمالی توسط همراه اول و ایجاد یک بستر غیرمتمرکز، شفاف و ایمن با پتانسیل انجام تعاملات مالی در کشور از جمله ضروریات اجرای این پروژه است.

دستاورد پلتفرم بلاکچین همراه اول چیست؟

دستاوردهای حاصل از اجرای این پروژه نیز شامل شبکه ملی بلاکچین با قابلیت توسعه افقی و عمودی، توکن اصلی شبکه به نام رمزارز همراه، توکن وفاداری با قابلیت تبدیل به رمز ارز همراه و بالعکس، توکن پایدار با پشتوانه دارایی خارج از زنجیره، توکن پایدار با پشتوانه سایر توکن ها و همچنین صرافی غیرمتمرکز جهت تبادلات توکن های موجود و آینده می شود.

تمامی حوزه های کسب و کار که نیازمند تعامل چند عضو بر پایه شفافیت، امنیت، عدم اعتماد، و اتوماسیون هستند، می‌توانند از این پروژه بهره‌برداری کنند. همچنین این پلتفرم در حوزه‌های اقتصاد، فناوری های مالی نوین، و نیز در تلفیق با سایر فناوری‌ها مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء قابل استفاده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی